A GFS op tartja egyelőre a nyugati AC híd és az északkelet-európai teknő közös áramlási rendszerét, vagyis az északias áramlást a jövő hét közepe felé, második felében. Mondjuk a fáklyán  alul cammogott és a többi tag nem ment le olyan mélyre néhány kivételével. Viszont a friss is eléggé háttérbe szorítja a nyarat, ellenben ha erősebb lesz az atlanti ciklon és közelebb férkőzik, simán áttörik a híd és kialakul az általad vázolt összekapcsolódás, vagyis egy hosszan elnyúlú északkelet-délnyugat tengelyű hullámzó frontálzóna. Annak előoldalán délnyugat felől bizony gyorsan meglódulna az afrikai eredetű légtömeg és újabb hőhullámot kapnánk. Mivel nagy a bizonytalanság és gyorsan változnak a dolgok, így esélyes lehet, hogy a gerincesedés győz felettünk a teknővel szemben. Idén nagy forgalomban vannak ezek a nyugati "hullámhegyek" az északkeleti teknő "hullámvölgye" mellett.  Nálunk a két szék között, inkább "mérsékelt" kánikula és mérsékelten meleg idő váltja egymást az utóbbi időben nem túl gyorsan, hiszen a mérsékelt meleg viszonylag hosszú ideig eltartott és a most zajló kánikulás etap is. Augusztus szerintem még jócskán hoz meglepetéseket, viszont tartósan a tavalyi nyárhoz hasonló monoton hőséget nem tartok valószínűnek ezek után sem. Eddig még a hétvégi kép nem módosult eléggé rafináltan úgy tűnt, mintha a 2018-as augusztus megismétlődése látszódna, viszont ezt gyorsan megváltoztatta az AC lefűződése és az alacsonyabb nyomású mező térhódítása a medence térségébe is.
Az átmeneti lehűlés/mérséklődés után én újabb hőhullámra számítok majd, ahol pedig most nem fog esni nagyobb mennyiség, ott súlyosbodhat az aszály tovább.

A hétvégét én jónak látom, zivatarrendszer esélyeit még nem zárom ki, így mint most is, gócokban, a képek alapján ahogy elnézem kaptak rendesen. Ilyen a következő 3-4 napban simán lehet máshol is. nevet