Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Én okos a végén csak rájöttem, hogy az OMSZ methu éghajlati visszatekintője is létezik még (azt nem tudom havijelentés van-e még). Megnézve az ominózus 2013 és 2015 januárt mégsem lettem sokkal okosabb. Semmiféle rekordról nem írnak. 2013-nál legalább szerepel a havi országos átlag : 68 mm, ami kétszerese a normának (33). 2015-nél csak azt írják, hogy majdnem az átlag kétszerese esett, vagyis jól gondoltam, hogy bár a Bakonyban több esett mint 2013-ban, de országosan 2013 csapadékosabb volt. Nem véletlen viszont, hogy 2015-ben 140 mm-t mértem Cseszneken, mert a csúcsot Bakonykoppány hozta 161 mm-rel. 2013-ban meg Bakonybél verte a mezőnyt a maga 139,4 mm-ével (metnet adatbázis első Olaszfalu 123 mm). Van egy olyan érzésem (de az okosabbak majd cáfolnak) hogy az eddigi két legmagasabb januári rekord 1951 előttről 162 mm Felsőszölnök, utánról meg Bakonykoppány 161 mm. Ha a Bakonyt most elérő csapadék bedurranna, holnapra Bakonybél meg is dönthetné (bár ennek 10 % esélye ha van).
