Nem, és pont ez az egyik lényeg. Minden kiadott produktumot dokumentálni kell (és ez nem csak az OMSZ-nál, hanem a HC-nál is így volt, amikor még oda tartoztunk), ami pont azt a célt szolgálja leginkább, hogy ha esemény van, akkor elő lehessen venni, plusz a modellfutások is visszakereshetők. Így hiába mondanám, hogy bár a "modell adta", én nem értettem vele egyet és nem vártam semmit, ha esemény lenne belőle, bizony csúnyán megütném a bokám.
Persze bizonyos esetekben felül kell bírálni a modelleket, mert azok sem tévedhetetlenek (lásd pl. a GFS 45 °C-os agymenései), illetve bizonyos időjárási helyzeteket rosszul kezelnek (pl. északnyugati áramlásnál az Alpokalja főnös bemelegedése vagy éppen ciklonos helyzetben a csapadékból való kimaradása), de ezek eleve inkább általános előrejelzői dolgok, nem veszélyjelzőik, kisebb a súlyuk.
De pl. a repülésmeteorológia is olyan, hogy inkább ráhagyással dolgozik az ember, legyen beírva az előrejelzésbe a rosszabb eset akkor is, ha kevesebb rá az esély (mondjuk nekünk van PROB30 és PROB40 kategóriánk a TAF-ban, és azért nagy előny, hogy a közemberekkel szemben itt a felhasználók értik is a valószínűségek fogalmát...), vagy észlelésnél rátartunk még a rosszabb eseményre (pl. zivatar, köd megszűnésére, hátha még dörren egyet, vagy újra visszahullámzik), abból sosem lehet baj. De persze nyilván a túlzott óvatoskodás sem jó, mert abból könnyen lehet a farkast kiáltás esete, ezt is ésszel kell csinálni.