Most én leszek aki kimásolja a részleteket ugyanis ezt írtad június 14-én: 
"A friss ECM-en csírájában már kezd látszani az, amiről pár napja írtam itt a fórumon: Vagyis nagy valószínűséggel egy igen erőteljes nyári "puspapor-ellövéssel" lehet dolgunk a mostani kánikula tekintetében. Ha úgy tetszik ez volt a "böjtje" a hideg májusnak, s amint megtörtént a kompenzáció, könnyen visszacsöppenhetünk a hűvös időbe, még ha nem is olyan mértékben, mint néhány hete. 1 hét múlva ilyenkor már elkezdhet dübörögni a zonalitás előbb nyugaton, északnyugaton majd egyre délkeletebbre is. Ez pedig gyorsan ki is söpörheti a meleg levegőt Európa nagy része fölül. Persze  lehet ez egy átfutó deviáns is, de ha egy üzlet beindul... Ennyi meridionalitás után (főleg a tavalyi évben, de idén is jócskán volt benne részünk) szerintem igen adekvált lehet egy tartós nyugati, északnyugati áramlásos intermezzó. Innen 2 esélyes a dolog: vagy kapunk egy klasszikus szendvicsnyarat jobb esetben (persze kinek mi a jobb, de anyárfanok számára ez az egyetlen reményhal idén szerintem) és 2000-hez hasonlóan a közepén lesz egy nagy lyuk hűvös, csapadékos idő képében, majd később még egyszer búcsúzóként visszaköszönhet egy hasonló hőség  akár augusztus végére tolódva vagy (és én inkább erre tippelek) időben előre haladva egyre erősebb atlanti ciklontevékenység indul, s mint ahogyan ez a múltban sok telet hazavágott, úgy idén könnyen a nyár  kerülhet górcső alá. Amolyan 70-es évek beli nyár könnyen kisülhet ebből, rövid életű max. 1-2 napos átmeneti prefrontális bemelegedésekkel, amit aztán a futószalagon érkező hidegfrontok gyorsan ki is takaríthatnak a térségből. Persze figyelni kell majd a friss futásokat, hiszen változhat ez még, de a paraszti szaglásom nagyon ezt a jövőképet vetíti elém, szerintem efelé fognak tendálni a dolgok. Túl korán jött ez a nagy meleg, ez van. Aki szereti és teheti használja ég ki ezt a pár napot, én is ezen leszek, nem kell elkenődni.  Mondjuk  a legtöbb ember számára úgyis örömhír a hűvös nyár lehetősége, mostanság valahogy mindenki megutálta már a meleget "

Nos nézzük részleteiben a valóságot: Június 14-ét követően nem kezdett el dübörögni a zonalitás, sőt Európa nyugati részein minden idők legkomolyabb hőhulláma tört ki, Franciaországban 45-46 fokot is mértek. Zonalitás mellett ez nem jöhetett volna létre, ugyanis a nyugat-európai partok közelében egy stacionárius ciklon helyezkedett el. Link
Ahol a ciklonnak kellett volna gyártósoron dübörögni amire Te számítottál, ott magas nyomás helyezkedett el. Link
Aztán ez a meleg északnyugat, nyugat felől minket is elér július első napjaiban, de nem a bepörgő zonalitás végett.  A most 1 hete fennálló állapot, 7-10 nap hűvösebb idő tavaly nyáron is megvolt. Június 22-től, július első pár napjáig. 
A 7-10 nap alatt sem dübörgött a zonalitás, AC híd alakult ki egészen az Azori-szigetektől a Norvég-tengerig elnyúlva, miközben mi az északkelet-európai teknő és annak peremhullámainak hatása alatt voltunk.
2015 teljesen más volt, idén egy rekord meleg júniust zártunk le, amire a mérések kezdete óta nem volt példa.

A várhatóakról: már elég stabilan adják a modellek, hogy a hét végétől beköszönt a kánikula. A hét közepén is melegszik már, de akkor még az átmeneti szárazabb napokat ismét követheti egy kissé nedvesebb elszórt záporokkal, zivatarokkal fűszerezett időszak. Ez persze már nem lesz területi átlagban jelentős. Aztán szárazabb, stabilabb napok jöhetnek nagy eséllyel, persze helyi zivatarokat nem lehet kizárni. A hőmérséklet  csúcsértéke pedig elérheti majd vasárnaptól a 30-35 fok közötti tartományt. A fáklyán ugyan van szórás, viszont az átlag az kb 16-18 fok között fut, ami július végén pont eleget tesz az általam belőtt hőmérsékleti intervallumnak. Azt meg, hogy az augusztus pontosan milyen időt hoz még nem lehet megmondani. Én továbbra is hasonlóan látom a nyarat, hogy délnyugati áramlásokat, északnyugati, északi komponensek váltanak, így bár hetekig nem marad fenn egy hőhullámos szakasz, de hűvös nyár kialakulása nem várható augusztusban sem. Szerintem.
Meg kell hagyni a hazai bemelegedések többsége prefrontális eredetű, viszont sokat számít, hogy ezt egy veszteglő frontálzóna okozza, vagy egy gyorsan mozgó hidegfront, aminek nem állja útját tartósan semmi. A stacionárius frontrendszerek esetén a bemelegedés több napig, akár hétig is elhúzódhat, illetve cikloncsalád esetén masszív gerinc, AC elhelyezkedése esetén 2-hétre is kinyúlhat ez a periódus ha nem adja meg magát a magas nyomás.
Lehet, hogy idén nem lesz 30+ napos hőhullám mint tavaly, de megjegyzem 2015-ben sem volt olyan tartós hőség, hanem intenzív prefrontális hőhullámokat kísérte és lezárta egy-egy markáns hidegfront heves viharokkal.  Ugyanilyen volt 2017 is.