Ezt a hsz-t elsősorban Professzor úrnak címzem, csak már nem tudom melyik nap írt valamit a meleg kapcsán, amire most reagálok ( nincs már időm és kedvem sem visszakeresni ) : 

A nyár első felében tapasztalt hőhullámok általában mások, mint a nyár második felében tapasztaltak.
Kiemelten júniusra jellemző, hogy a meleg még inkább nyugat, dny felől nyomul fel, és viszonylag páradús.
Ilyenkor van az, hogy "csak" 30-35 °C van, mégis majd megdöglik az ember, és az éjszakák is gyakran enyhék, trópusiak, 20 fok körüli Tmin értékekkel. Viszonylag ritka nagy területen a 35 + fokos meleg.
Valamint a főváros térsége és a Kisalföld alig hűvösebb, sőt többször azonos hőmérsékleti értékeket hozó, mint az Alföld.

Ellenben a nyár második felében már jellemzőbbek a tartósabb, akár másfél - 2 hetes hőhullámok, esetleg rövid megszakításokkal, és ilyenkor már inkább dél felől nyomul be a meleg, és ilyenkor már egyértelműen az Alföld hozza a legmagasabb T. értékeket, és a főváros térsége, valamint a Kisalföld az Alföldinél kevésbé forrósodik fel, ( persze kivételek itt is vannak, de csak kevés általában ). Valamit a nyár második felében már inkább Ac-os hatás a jellemző, és a levegő is szárazabb, ergo nő a napi hőingás mértéke, egyre nagyobb szerephez jut az éjszakai felfrissülés, ahogy megyünk a nyár vége felé.

Ráadásul az ide június a meleg szempontjából Top 1-es helyezettével igen pikáns, és megterhelő lehetett sokak számára, hiszen egy szokatlan hűvös, átlagnál 2 és fél fokkal hidegebb május után jött ez az éles váltás. Nem szokott hozzá a nép eleinte ehhez a párás meleghez.

Több hozzászólásban is utaltál arra, hogy én rossz idő drukker vagyok, és nem szeretem a meleg, "jó időt". Ez tévedés. Semmi gondom a napos, meleg, száraz idővel. Szeretem azt is. nevet