Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
A két legendás, egyaránt szapult és egekbe dicsért modell (ECM, GFS) lassan közös nevezőre kezd jutni a következő hőhullám tekintetében. A jövő heti barikus mocsár és a pénteki/szombati hidegfrontot követően egy újabb erős teknő képződése játszódhat le Nyugat- Európa partvidéki részein, melynek előoldalán egy erős, ám jelen állás szerint nem túl hosszú életű hőhullám érne el Közép-Európát június utolsó hetének első felében. Mégha június utolsó napjai alkalmasint a hőhullám után jelentősebb lehűlest is hoznának, a június így is országos átlagban 2-3 fokos pozitív anomáliával zárhatna. Hogy aztán a két további nyári hónap inkább a sokévi átlag körül zár-e majd (CFS), vagy az osztrák és az AccuWeather - féle igen meleg nyári forgatókönyv jön-e be, erre majd szeptember elején visszatérünk. Ha ugyanis nem indul be a zonalitas, alig látok rá esélyt, hogy a nyár ne a sokévi átlagnál legalább 1-2 fokkal melegebb összmérleggel zárjon majd
