Ezt értem, de az átlagolás szükségszerűen ahhoz vezet, hogy a szélsőségeket úgymond lenyesegetjük, és kijön x futás átlagolt értéke. Ennyi. De hogy - példának okáért - az előző 3 futásban nagyjából igen hasonló volt a mega-középtávú alapfelállás:
1) tegnap 06 óra UTC: 
Link
2) tegnap 12 óra UTC:
Link
3) tegnap 18 óra UTC: 
Link

4) és végül a ma hajnali 00 UTC TELJES pálfordulás: 
Link 

Főleg a két utóbbi ENS között az égvilágon semmi hasonlóság nincs - ahol eddig ciklon örvénylett volna, most hirtelen egy blokkoló AC jött elő a ´semmiből´, vajon mi történt 6 (!) óra alatt, hogy változhattak meg ennyire a bemenő paraméterek, hogy így megbolondult a modell? Örülnék, ha ezt nekem egy profi meteorológus elmagyarázná. 
Nekem hirtelen csak az jön be, hogy szélsőséges azonalitás van kialakulóban, egyfelől messze délre lehatoló sarkvidéki hideg, másfelől messze északra feltörő forró szubtrópusi légtömeggel, ami ´kissé´ megbolondíthatja a modelleket.
Azonban ez sem mentség arra, hogy egy időjárási modell 6 óránként - ENS-t beleértve - ilyen hajmeresztő kilengéseket produkáljon. Ebben a formában ugyanis - ha tetszik, ha nem - MÉH-telepre/kukába való.