Úgy 168 óra után van némi bizonytalanság. Medárd napjára várják a hidegfrontot, bár lényeges lehűlést nem okoz nagy eséllyel, inkább csak az északnyugati szél erősödhet meg, ami stabilizálhatja a légkört, csökken ez a hét eleji, közepi trópusi fülledtség. Aztán előoldalon dél felől száraz, észak-afrikai eredetű levegő érkezne, ez bizony egyelőre nem tudni hány nap(os) hőhullámot jelentene, sokfelé 30 fok feletti, helyenként 35 fok közeli kánikulával.
Ha a gerinc megadja magát, akkor  az Azori orr peremén viszonylag hamar meglódulhat az óceáni eredetű levegő Európa belseje felé, ám azt, hogy ez csak átmeneti löttyintés lehet-e nem tudni. A bekövetkezési ráta kb annyi, mint a tartósabb kánikuláé, amit a GFS pedzeget. Az ENS átlagot nézve az ECM-en is kitartónak látszik a kánikula.
Az operatívok alapján a 850 hepás hőmérséklet 15-20 fok között alakulna, ami már nagyon komoly és júniusi napállás mellett száraz időben nyár közepi hőséget is elő tudna idézni nagy területen mint írtam, 30-35 fok körüli, feletti értékekkel. Kíváncsi vagyok a 12Z mit dob majd, bár ha átlagban nézem, pl. a fáklyát, akkor június közepéig eltarthat a kibontakozó kánikula és az ómega gerinc se adja majd magát könnyen, és mi az előoldalon maradhatunk déli áramlással.