A nyár idén sem marad el természetesen, aggodalomra semmi ok nevet Régi veteránként azt mondom, hogy május végén, június első felében voltak már hasonlóan hűvös bedobásai az időjárásnak, de július, augusztus mindenképp hozott utána kánikulát, nyaralóidőt, még a leggyengébb nyarakon is, amikre azért nem mostanság volt példa, gondolok itt a gyengébb, kevésbé kánikulás nyarakra.
Június első napjaiban valóban lehet még bepróbálkozása a sarkvidéki légtömegeknek, viszont a GFS riogató futásait nem érdemes komolyan venni egyelőre. Igen nehéz helyzettel kell megbirkóznia a modelleknek, vagy éppen a meteorológusoknak, hiszen nem igen lesz lehetőség unatkozni.
Elképzelhető az a kimenet, hogy nyugat-európai gerinc épül fel átmenetileg, és ennek peremén még kapunk 1 hideglöttyöt. Aztán az AC Észak-Európa felé vagy ránk is kenődhet. Előbbi esetben (ezt látom valószínűbbnek) a Skandináv ciklontevékenység kiszorulna a sarkkör irányába, miközben felettünk keletire, északkeletire térne ki az áramlás iránya, így a Kelet-Európa felett felhalmozódott szubtrópusi légtömegek eljutnának a medencébe is fokozatosan, és elkezdene erőteljesebben felmelegedni a kontinens nagy része, a hideg pedig Grönland környéke felé kezdene koncentrálódni.
Mindenképp azt gondolom, hogyha be is jön az az átmeneti, akár erősebb lehűlés az már az utolsó lehet ebben a játszmában, hiszen nagy eséllyel a hideg légtömegek végre elhagyhatják Európa területét.
Mi egy leszakadó alacsony nyomású rendszerben helyezkednénk el ezután is, így a száraz idő továbbra sem garantált, további záporos, zivatarok napok lehetnének, melegedő, egyre fülledtebbé váló időjárással.