Nemzeti Éghajlatváltozási Stratégia2:
"A több mint egy évszázadra kiterjesztett (1901–2015) vizsgálatok azt mutatják, hogy a hazaiváltozások a hőmérséklet tekintetében jól illeszkednek a világméretű tendenciákhoz. A múlt századeleje óta tapasztalt 1,3°C-os országos mértékű emelkedés (1. ábra) meghaladja a globális változás0,9°C-ra becsült mértékét. Az 1901–2015 időszakban a nyarak melegedtek leginkább, 1,6 °C-kal; atavaszok melegedése 1,3°C; a legkisebb hőmérsékletnövekedést (0,9°C-ot) ősszel jeleznek a sorok;míg a telek melegedése is jelentős, 1,1 °C, az utóbbi évek igen enyhe telei miatt."

"A szélsőséges hőmérsékletekben bekövetkezett változások arra utalnak, hogy a klímamegváltozása a meleggel kapcsolatos szélsőségek egyértelmű növekedésével és a hideg szélsőségek
csökkenésével jár térségünkben. A XX. század elejétől 2015-ig mintegy 12 nappal több a nyári
(Tmax > 25°C), és a hőhullámos napok száma (Tközép > 25°C) is megnőtt, átlagosan 8 nappal (3. ábra,
bal panel)." 

"A csapadékmennyiség térben és időben nagyon változékony, így az éghajlatváltozás hatásárabekövetkező egyirányú változásokat nehezebb kimutatni, mint a hőmérséklet esetén...., 1961 és 2015 között kismértékű, országos átlagban mintegy 3%-os, nem szignifikáns növekedést mutatnak a sorok...A csapadék éves összegének hosszú idősora 1901-től mindössze 6%-os csökkenést mutat...A legutóbbi három évtizedet, a legintenzívebb melegedés időszakát jellemző csapadék tendenciák növekedést mutatnak éves és évszakos skálán is, de a változás nem szignifikáns. Az utóbbi években inkább a szélsőséges jelleg dominál."