Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nem hiába találták ki a metnetes kollégák az ORSC (Operatív Rendkívül Szélsőséges Csapongása) terminus technicus-t - bár az igazság kedvéért hozzá kell tenni, hogy kisebb-nagyobb mértékben minden modell ilyen... mert az időjárás ILYEN, 5-6 napon túl meglehetősen kiszámíthatatlan, pláne egy makroszinoptikai váltás küszöbén. Erről jutott eszembe a három T: Tendencia, Tapasztalat, Türelem - ez, meglátásom szerint, jobb minőségű középtávú prognózisokat eredményez(het). Számomra a 7 releváns modell a GFS, ECM, GEM, UKMO, NOGAPS, JMA és az ICON. Nehéz egy szakma ez (mondom, mint amatőr, aki idestova jó 40 éve figyeli az időjárást) - kár, hogy egyre kevesebben feszik a fáradságot, és több modell helyett csak egyet vesznek alapul - pld. boldogult A.SZ. - ő volt ugye Mr. GFS, az osztrák ORF egy az egyben másolja az ECM OP-ot, és az OMSZ is meglehetősen ECM-centrikus, hogy finoman fogalmazzak. Én személy szerint a középtávú prognózis alapjául ezeket az elemzéseket tartom:
Link
Ezt nevezik német alaposságnak
Link
Ezt nevezik német alaposságnak
