Bizony jó kis locspocs, de azért lennének a pengeél szituban durva periódusok is ennyi csapadéknál, ami hó is lehet több helyen változó halmazállapottal. A viharossá fokozódó északi, északkeleti szélben egy pár fokkal hidegebb verzió esetén komoly hófúvásos helyzet alakulhatna ki... Erre kicsi az esély, nagy az időtáv, másrészt egyelőre úgy néz ki nem tud kellően hideg levegő érkezni. Észak-Amerika és Kanada profitál az igazán fagyos légtömegekből mostanság. Az egyre inkább Skandináv középpontúvá váló AC-t sem tölti majd ki sarki levegő.
Addig viszont a keddi nap nagy területen hozhat viharos erejű északnyugati szelet. Link

Természetes az azt követő időszakban sem csillapodik igazán, csak befordul mindinkább északira, északkeletire. Alapjában késő télies felállásnak néz ki, nem sok kéne valóban, hogy akár komolyabb dolgok szülessenek. Mindenesetre haladás, hogy blokk irányába mennek a dolgok és lényegében a február második hetére általam is megpedzett makrováltás éleződni látszik.

A GFS-ről még annyit, hogy ott is felfedezhető a keletről érkező csapadék, kissé talán alacsonyabb hőmérsékleteket is vár, a PARA kisebb területi lefedettséget, alföldi érintettséget számol, viszont lényegesen visszafogottabb szél ügyben.

Űridőben pedig megmozgatja a fantáziámat még mindig. Reméljük nem táncolnak vissza a modellek már ehhez képest és tényleg támad és bekeményít ehhez képest a Tábornok nevet   A fagyos reggelek után, kora délután a napsütés hatására van egy kis kora tavaszi feelingje az időnek. A minimum -7.5 fok lett, szóval elég mélyre zuttyantunk.