Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Na, ez már a 'mi volt elõbb, a tyúk vagy a tojás?' kérdése. Örök kérdés marad számomra a meteorológiában (ez már tizenéves koromban foglalkoztatott), hogy vajon a légnyomási mezõ mozgatja-e az eltérõ hõmérsékletû légtömegeket (ahogy Te állítod), vagy ellenkezõleg, az eltérõ hõmérsékletû légtömegek, azok mozgása alakítja ki a bárikus képet. Szerintem mindkét figura létezik minden helyzetben, csak az arányuk eltérõ. Ha nem túl nagy a hõkontraszt, akkor véleményem szerint a bárikus kép az elsõdleges. Bitang hõkontrasztok esetén viszont az aktuális bárikus és áramlási kép válik zárójelessé, és a nyomási és légáramlási mezõ rendezõdik át az expanzív igen meleg, vagy igen hideg légtömegnek megfelelõen.
Bár hangsúlyozom, ez egy laikus ráérzése, lehet, hogy téves. Vélemények?
Bár hangsúlyozom, ez egy laikus ráérzése, lehet, hogy téves. Vélemények?