Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ehhez ajánlom a DWD naponta közzétett ´Mittelfrist´, azaz középtávú, ECM-alapú elemzéseit. A kulcs itt alapvetõen nem az operatív (ámok)futások, illetve az ENS-átlagok figyelése (ez is fontos persze), ám a DWD-szakik szerint a fõ hangsúly az egyes futások csoportosítása, ún. klaszterekbe rendezése. Ez, véleményem szerint, mind a szakértõ, mind pedig a hozzáértõ amatõr számára jól használható tájékozódási pontot jelenthet fõleg a középtávú trendek (5-8, max. 5-10 napos idõtáv) helyes ´kitapintása´ szempontjából. Ezért - támadt egy ötletem - nem ártana, ha a jövõben az operatív és az ENS-térképek mellett szerepelne az egyes futások alapján kialakított klaszterek alapján készített ún. klaszter-ENS-ek, amelyek általában 3-4 makrofelállást, illetve fejlõdési irányt képviselnének. Ennek alapján árnyeltabb képet kaphatnánk a középtávú idõjárási trendekrõl. A németül értõknek belinkelem, mirõl is van szó: hál´ Istennek, hogy ez szöveges formában már létezik Link
A klaszterekrõl és értékelésükrõl az utolsó elõtti bekezdésben esik szó
A klaszterekrõl és értékelésükrõl az utolsó elõtti bekezdésben esik szó
