A hét elejihez hasonló középhegységi havazások fordultak elő 1957 májusában, méghozzá 2 alkalommal is. Először május 5-e és május 7-e között havazott, kezdetben csak a legmagasabb hegyekben, majd a valamivel alacsonyabbakon is. A Mátrában nem kevesebb, mint 50(!) órán át esett a hó.
Az akkori makroszinoptikai helyzetek:     Link      Link     Link
A következő "menet" május 26-27-én jött. Ekkor a Mátrában és a Bükkben ismét havazott, a csúcsokat 10-12 cm hó borította. Ez sokkal érdekesebb történés a hónap eleji havazásoknál, hiszen ezúttal  a meteorológiai nyár küszöbén köszöntött be a télies idő. Ilyesmit azelőtt nagyon régen, 1885 május 15-én jegyeztek fel.
Az 1957 május 26-27-re vonatkozó térképek:     Link     Link
Érdekes, hogy első látásra egyáltalán nem tűnik "harapósnak" a felállás. A térség épp csak beleesett a 0-5 fokos T850 területébe, a (medi) ciklon centrum pedig messze délen látható. És mégis havazott az Északi-középhegységben, ehhez kétség nem fér.
Abban az évben február nagy enyheséget hozott, március és április viszont hideggel, télies epizódokkal telt. Május szintén az átlagnál jóval alacsonyabb hőmérsékletekkel érkezett el. Ennél hidegebb május a múlt században csak kétszer volt: 1919-ben és 1902-ben.