A hó sûrûségével és a csapadéktartalmával kapcsolatban lenne pár kérdésem.
December végén, amikor szinte napokon keresztül apró szemû, gyenge havazás volt akkor a hó számomra meglepõen ritka, könnyen seperhetõ és alig összetapadó réteget alkotott. 2 cm hóréteg kiolvasztva kb. 1.4-1.6 mm csapadékot eredményezett. Amolyan porhó szerû volt.
Ma reggelre szintén 2 cm körüli hóvastagság alakult ki. Ez 2.5 mm csapadékot adott. Ránézésre hasonlóan apró szemû, gyenge havazást lehetett tapasztalni. Kézzel tapintva ez jobban összeállt. Seperni is nehezebb, a seprés közben nem porzott.
A kérdésem az lenne, hogy milyen tényezõk befolyásolják a hó sûrûségét? Mi az oka annak, hogy a két eset elsõ ránézésre bár hasonló vizuális látványt nyújtott, de mégis jelentõs különbségeket lehetett felfedezni. Gondolom, hogy a havazást adó felhõzet jellege, a légkör nedvességtartalma, a talaj közelében és magasabb légrétegekben uralkodó hõmérsékleti viszonyok és a szél okozzák a különbséget, de szeretném kicsit jobban megérteni, hogy miért és hogyan befolyásolják ezek a hó sûrûségét. Tanulnék belõle és a késõbbiekben ezen ismeretek tudatában jobban megérteném a jelenséget, a gyakorlatban is alkalmazhatnám az összefüggéseket.
Elõre is köszönöm a választ! nevet