Nem is értem miért kéne túlbonyolítani a villámtérképeket azzal, hogy megkülönböztetjük a felhõ és lecsapó villámokat. Tulajdonképpen érünk ezzel valamit, hogy tudjuk 13 lecsapó és 23 felhõvillám volt egy zivatarban? Gyakorlatilag tisztára lényegtelen.

Egy villámtérképnek 1 dolgot kéne tökéletesen prezentálni, az pedig az, hogy láthatóan mutassa a villámokat. A mostani villámtérképen elég kis pontokkal vannak jelezve a felhõvillámok, ezeken lehetne valami kis aprót nagyítani, bár biztos vagyok benne, hogy nyáron, amikor sokkal intenzívebb töltésszétválasztás van a felhõkben, akkor ez a kis pont is elég lesz. Ilyen kis méretû zivataroknál azonban nem túl látványos (amik most voltak).

Mellesleg szerintem a színfelosztással sincsen semmi probléma, Magyarország egyáltalán nem olyan nagy területû földrész, mint mondjuk egész Európa, ahol 1 napot ölel fel a színskála. Ha nagyobb idõhöz lenne kötve a színváltás, akkor az olyan zivatarok esetében, ami mondjuk 2-3 óra alatt tesz meg nagy területeket értelmetlen egy vagy kétszínû csíkokat fogunk kapni.

Magyarul azt akartam ebbõl kihozni, hogy nyáron tökéletes lesz az OMSZ villámtérkép, régen a wetteronline oldalon is volt hasonló 60 perces színárnyalatokkal megoldott villámtérkép és a legnagyobb csalódásomra már nem találom sehol... igazából nagyobb skálájú konvektív rendszereknél tökéletesen használható, a kialakuló cellák vizsgálatánál.