2025. július 09., szerda

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#620653
Ez úgy értendő, hogy fajok eltűnése újabb fajok eltűnéséhez vezet, ez egy öngerjesztő folyamat, ha nem szűnik még az ok.
Egy bizonyos eltűnési arány felett az ember ezt nem tudja túlélni. A minap olvastam erről egy tanulmányt.
#620652
Köd utáni naplemente szeret

beillesztett kép

#620651
Élelmezés:
Tegnap kicsit beszéltem a fiammal, 2 dolgot mondtam neki az élelmezésről (persze a termőföldek tönkretételén túl):
1. A megtermelt élelmiszer ~40%-a megy a kukába (ha jól emlékszem)
2. A nyugati társadalmakban (szerintem) legalább a szükséges mennyiség kétszeresét megeszik átlagban.
Magyarul betegre esszük magunkat is, meg a természetet isszegyenlos


ON:

beillesztett kép



#620650
Én azt kívánom az időjárás vonatkozásában az összes télszeretőnek, hogy ha mondjuk valamikor február vége-március eleje környékén kinézünk az ablakon a szakadó hóesésre, az legyen az első mondatunk, hogy "Jajjjj, neeeee, már megint?" hideg lazahavazas
#620649
Érik a Brit-Skandi blocking...

beillesztett kép



beillesztett kép

#620648
Engem nem érdekel, hogy milyen idő volt 1000 éve, és az sem, hogy milyen lesz 100 év múlva. Viszont szeretem a hideg-havas telet és emiatt bosszant, hogy az eltelt bő ötven évemben folyamatosan melegszik a lakóhelyem környezete. Emiatt egyre satnyábbak a telek és kellemetlenül forróak a nyarak.  Nyilván, aki szereti a meleget, annak más erről a véleménye. Talán az ilyen figurákból kevesebb van itt a fórumon, ezért nem  is szólnak hozzá a témához.
#620647
Tessenek megnyugodni, ott az Armageddon a GFS-en! vidám

beillesztett kép

#620646
szeret 
#620645
Valaki egyszer azt írta le, hogy a változás nem feltétlenül lineáris. Vannak benne úgynezevett ugrások, kicsit úgy, mint a lekopott lépcsők, amiknek lejtősek a fokai. Egy darabig kisebb a változás, aztán ugrik egy markánsabbat. Nem tudom, erre vonatkozó adatokat meg pláne nem bogarásztam, de lehet benne valami. Kár lenne mismásolni, klímaváltozás-barátunk úgy emberesen ránk rúgta az ajtót. Ha pusztán a tél szeretete vezérelne, azt mondanám, hogy aki a meleget szereti, az jól járt, aki meg a hideget, az becumizta. Nyilván nem ilyen egyszerű, hiszen a mértéke és a sebessége úgy en bloc totál felboríthatja az eddig általunk ismert ökoszisztémát, az meg azért nem annyira szívderítő. Többek között ezért vagyok rosszul attól, ha valaki tapsikol a folyamatos melegrekordoknak, meg az "esőtől nem kell tartanunk"-dolognak. Persze továbbra sem tudunk ellene tenni sokmindent, csak szemléljük az eseményeket, és ki-ki a maga módján megteszi, amit tud, hogy például ne fulladjunk bele a műanyagba. Legalább ennyi.
#620644
Jó ez a kép, hát igen régen is voltak melegebb évek, évszázadok is akár. Nem hiába nevezték el pl. Grönlandot is Zöld földnek. 
Link
#620643
Szigliget füstbenzavarban:

beillesztett kép

#620642

beillesztett kép

#620641
Ezen viszont tökéletesen látszik az 1300-tól 1900-ig tartó Kis Jégkorszak.
Az "előttéhez" képest nem is állunk olyan rosszul nyelvnyujtas
De ettől persze még ugyanúgy utálom a meleget Bohócszeret
#620640

beillesztett kép

#620639
Korrekt, köszönet érte! Továbbá antibulvárt idézve "maradjunk tehát a tényeknél, (...) a többi a jövő kérdése, majd eldől". Ez a két hozzászólásotok tökéletes, és kb. ezt kellene mind a sok milliárdunknak elfogadni, hogy jelenleg csak ennyit tudunk.
---
Valahol azért ijesztő, hogy itt van előttünk rengeteg (nyilván relatív, több ezer év se lenne sok) mérési adat, tényszerű dolgok, mégsem tudjuk még a múltat sem igazán megmagyarázni. Aztán próbálkozunk itt évtizedes távlatokra előre gondolkodni, mert hát amúgy meg nyilván muszáj...
Csak azt az egyet sajnálom, hogy jó eséllyel sose fogom-fogjuk megtudni, mit is éltünk meg...nevetfazik
#620638
Bazsa hozzászólása több sebből vérzik és igazából a dolog bagatellizálása felé megy. 
A globális diagrammok semmit sem érnek, bár a nyilvánvaló tendencia ezen is látszik. 
A globális lehűlés emlegetése sem jogos, mert annak mindig oka volt, legtöbbször vulkánkitörések formájában, és a hatásuk elmúlása után gyorsan visszaállt az átlagos, majd melegedő tendencia. 
A felmelegedésben nem az a baj, hogy az ember nem éli túl, hanem az, hogy miatt olyan mértékű a fajok kihalása, hogy EZT nehéz túlélni (élelmezés).

És akkor pár klímacsík, elgondolkodtatónak:

Izland és Finnország: a poláris térség melegedése sokkal korábban indult és ez a térségében globális tekintetben nagyon nagy jelentőséggel bír

beillesztett kép



beillesztett kép



Guínea: Afrika a 70-80-as évek óta melegszik

beillesztett kép

#620637
Itt volt az ideje, egyre gyakoribbak lesznek ezek. Jan 5 és 7 között lesz a váltás, ha minden jól megy.
#620636
Elmentettem, szuper lett  laza

beillesztett kép



beillesztett kép

#620635
Nincs ebben semmi baj…
Ellenben nagyon komoly nagytérségi keveredést vízionál a hideg és a meleg légtömegek között, ami komoly bizonytalanságot sejtet majd a kérdéses időszakra, sokan épp ezt szeretjük itt.
Nekem már a reggeli ECM futástól is csillogott a szemem, elképesztő a káosz a végére nevet
#620634
Tökig érő köd, 3 fok, az elmúlt napok után fáj...
#620633
Szikrázó napsütés, 10,1 fok, tavaszi feeling, erre már én is azt mondom: na na!
#620632
Legalább egyszer olvasd már el azt a ki...nyomorult leírást a képbeillesztéssel kapcsolatban a kék fejlécben!
Nem tűnt fel, hogy eddig az összes ilyen hozzászólásod törölve lett? Pedig mindegyik törlésről kapsz pü-t is...
#620631
Paradox módon a "bolondok aranya" a földgáz égetése, és a szén visszaszorulása a légkör aeroszol mennyiségének a csokkenéséhez vezethetett, a közlekedés szállópor kibocsátás csökkentése mellett. Érdekes módon az EU "fenntarthatóvá" szentelte a gázégetésű erőműveket, pedig tény hogy a földgáz vezetékes szállításánál 3 - 5 százalék egyszerűen elveszik a szivargások miatt, ez pedig legalább 25 - szörös üvegházhatású metángáz a CO2 - höz viszonyítva. A cseppfolyósított palagáz meg maga a botrány. Nyilván szerepet játszik a gáz erőltetésében, hogy jól szabályozható a villamos áram termelésük,igy kiegészítőnek kézenfekvő a megújulók termelés ingadozásainak a leszabályozására. Csak az a bibi hogy ugyanezt már tudják a modern atom, sőt szénerőművek is. Európának pontosan földgáza nincs, nem szeretnék a politikai vonatkozásába belemenni, de nem véletlen hogy ez a jelenlegi tetű EU vezetés e téren is Európa érdekeivel szemben politizál, mint szinte minden más vonatkozásban. A szén elleni hadjárat 2015 után gyorsult fel radikálisan, csak úgy érdekességképpen, miközben eszetlenül a helyébe lép, lépett a földgáz. (Nem azt akarom propagálni h a szenet bölcs dolog lenne a jelenlegi módon égetni, csak érdekességképoen említettem meg e vonatkozást. Kormányunk is 2000 megawatt gázerőművet kíván felrántani 2027 - re, miközben a lakosságnak lassan tilos lesz tüzelni gázzal. Lásd az új EU rendelkezéseket a gázkazánokról.) 
#620630
Az a baj,hogy 6 óra múlva felébred.
#620629
Közben GFS rittyentett egy álomfutást,
#620628
Lefordítom a lényeget, amire szerintem Bazsa gondolt. Tételezzük fel, hogy 1000 évvel ezelőtt volt 67 db. egymást követő teljesen hómentes, enyhe tél Magyarország akkori területén, amit nyilván senki sem jegyzett fel. Így visszatekintve a mostani sorozatos gyenge telekre, máris nem ad olyan drasztikus képet abban a 240 évben amiben ezek megtörténtek.

Hozzátenném, hogy mindez csak feltételezés, de mivel a földünk időjárásának tényleg csak nagyon kis szeletét tudtuk eddig megmérni, így bármi és annak ellenkezője is elképzelhető a múltban. 

Egyébiránt teljesen egyetértek az írásoddal, és természetesen tisztában vagyok vele, hogy ha tetszik ha nem, ez a “kis” intervallum létezik csak amiből pontos statisztikákat, adatokat és következtetéseket lehet levonni. 
#620627
Minden hozzászólóval egyetértve, ez így van, sokmindent nem tudunk, csak próbáljuk rekonstruálni a dolgokat. 

Ami itt is felmerült, hogy most a változások sebessége az, ami kirívó lehet. De szerintem nemcsak a 1910 körüli dolgot nem tudjuk teljesen magyarázni, hanem  az elmúlt negyedszázadot sem. Miért volt lassabb a melegedés üteme a 00-ás évtizedben és miért gyorsult újra az elmúlt 10 évben.
Csak a két nagy El Nino számított, hogy átbillentette egy bizonyos szinten túlra az értékeket. Vagy más is a folyamatos ÜHG kibocsátás mellett? Látok sok helyen sugárzási egyenlegeket, hogyan változtak, de még ebből sem vonnak le teljesen egységes következtetéseket. 

Visszatérve az évszázad elejére, egy IPCC (tudom róluk is sokféle vélemény van...) ábra alapján. (Nem néztem utána, hogyan készült az ábra, de feltételezem, a hőmérséklet reanalíziseiből számolták vissza a sugárzási kényszert, és ismert tényezők, események hatásaira bontották szét).

beillesztett kép



A 60-as évek lehűlése látszólag nagyon jól magyarázható sz aeroszolok nagyobb arányú növekedésével. Kicsit hasonlónak mutatja a századelőt is, amikor az antropogén kényszer bizonytalansága lefelé, "hűtés irányába" is növekszik (szürke színezett sáv) az aeroszolok miatt, plusz két nagyobb vulkánkitörést is beleszámít. A mostani gyorsulás pedig az aeroszolok csökkenésével függhet össze. Az is látszik, hogy a Pinatubo (1991) hűtő hatása ugyanúgy elillan pár év után, ahogy a többi vulkáné, csak közben a CO2 kényszere gyorsan nő, az aeroszolok pedig stagnálni kezdenek. Idén meg ott a Hunga-Tonga hatása, amiről totál nem tudjuk, mekkora átmeneti púpot okozhatott.

Ez is csak egy rekonstrukció természetesen... nevet
#620626
Szerencsére nem ez a prognózis dönti el, hogy végül le bír e majd "komoly" hideg szakadni kacsint
Én (is) azt szeretném, ha jönne egy izmosabb sarkvidéki eredeti légtömeg, ami húsz centi körüli jeget, talajfagyot produkálna. Még csak halálra se kéne fagyni hetekig, ez öt - hét nap alatt megvan egy normális Kisugárzásos fagynál. Aztán jöhetne a komolytalan hideg. Lábasnál bőven elég pár fokkal nulla fok alatt. 2003 - ban se volt brutális hidegbetörés, mégis az egyik leghavasabb, hófúvasosabb tél volt, kellő jégvastaggal. 
Végre az atlanti majomkodás után egy kis reggeli fagy, - 1,5 fok, és most sűrű köd 0,7 fokkal. (Én se szeretem ha hetekig ez van, de az inkorrekt karácsonyi strandidő után üdítő! hideg
#620625
Semmi beképzeltség, no para kacsint
Pusztán a tényekre próbáltam szorítkozni.
Drasztikus a változás az elmúlt években, ez tény, akárhogy is forgatod.
Az, hogy volt idén 1x 5 napig, majd 1x 1 napig 10 cm hó regionálisan, illetve ugyanennyi ideig 40 cm fent, még nem sokat segít a tendencián, az összképen sajnos.

Nyilván a jövőt nem sejtjük, én sem, te sem, ha véletlenül az ellenkezője jött le a hozzászólásomból, akkor elnézést.

Maradjunk tehát a tényeknél: országos értelemben(!) és ilyen sorozatosan(!) ilyen gyenge telek (és nem, nem a hótakaróról beszélek, de hadd ne kezdjem újra) az elmúlt 240 évben Magyarországon nem voltak. Ez tény, mert megmértük. Ezt cáfold meg légy szíves, és ne mellébeszéljünk. nevet
A többi a jövő kérdése, majd eldől.
#620624
A hótakaró és hidegpáarna viszinyához van egy nem túl bíztató észrevételem. December elején leesett 20 cm körüli hó, ami szinte folyamatos olvadásban volt, 2-3 néhány órás időszakot leszámítva. Egyszer bìrt -2,5°C ra lehűlni az idő, amikor reggel kiderült az ég egy óra hosszára. Visszatért a ködfelhőzet, már fel is ment +1 °C-ig. Pont a 'hidegpárna' miatt nem bírt fagyni, éjszaka sem. Persze hozzá tartozik, hogy a havazás után nem derült ki az ég, hogy egyszer jól lehűljön az idő a köd előtt. Jelenleg hótakaró nélkül ugyan ezek a hőmérsékleti viszonyok. Egyszerűen nem tud hideg lenni a medencében, amit Te is írsz, nem is jön ide. Fh.: Vácduka
#620623
Az érem egyik oldala valóban a rendes és tartós hidegpárna hiánya, a másik viszont az, hogy az utóbbi szezonokban gyakorlatilag eltűntek azok a markáns hidegbetörések, amikor napos idő mellett sem kellett azon gondolkodni, hogy meglesz-e a téli nap, hanem simán jöttek a -2, -3 °C-os vagy akár annál alacsonyabb maximumok. Ilyen kaliberű hideg utoljára 2018. február végén jött, azóta csupán egy-két kisebb körzetben (főként az Északi-középhegység térségében) volt példa hasonlóra néhány napon.
És amit én szoktam emlegetni, hogy a fagyos napoknál is van egy határozott minőségi romlás. Ebben a szezonban pl. jelenleg 32 fagyos napnál tartunk (októberben 2, novemberben 11, decemberben eddig 19 volt), és nagy eséllyel holnap-holnapután is az lesz. Ez önmagában nem olyan rossz szám, arányosan kivetítve az egész szezonra 90-100 fagyos napot is jelenthet áprilisig. Viszont ebből a 32-ből csupán kétszer volt -5 °C alatti minimum, ami nagyon kevés.
#620622
"A mostani felmelegedés..." Yep, de mi a konklúzió? Csak annyit tudunk, hogy most éppen melegszünk globálisan, továbbá ahogy írod, "a változás mértéke és gyorsasága most egész más, mint a korábbiaké volt ebben a tartományban". De ennyi, nem tudjuk mi ez, nem tudjuk hogyan működik, hová tart stb.
Ehhez képest világpolitikai és világgazdasági csapásvonalakat irányít masszív határozottsággal ez az egész, pedig azt se tudjuk mi a töcs van.
Bocs a pongyola stílusért.
#620621
Ha ez a tél is kimegy így, az már tényleg nem véletlen!
Ijesztő lenne!
Mondjuk enélkül is ijesztő!
Az, hogy nincs hó, a tél szempontjából a leginkább lényeges dolog.
Ha nincs hó egy mediterrán ciklon után, másnap kiderül, -5 fok van reggel.
Ha van 15 centi hótakaró, akkor -10,-15 fok van.
Ha beáll utána a köd, nem -2 fokon áll be, hanem -6 fokon.
Ez a telet illetően markáns különbség, ugyanis a tél középhőmérsékletét nálunk a medencejelleg miatt a hidegpárnás helyzetek nagyban lehúzzák.
Márpedig egy komolyabb hótakaró napokra, hetekre le tudja húzni a közepet.
Még akkor is, ha a magasban közben +5 fokos 850 van.
Ez évek óta hiányzik, meg is látni a téli közepekben.
Na de!
Amire rá kellene jönni, hogy amennyiben a hideg ott van Skandinávia felett idén is, múlt télen is komoly hidegek voltak ott, ide meg nem tud lejönni.
Majd fordul a kocka, és márciusban meg áprilisban le tud jönni a hideg.
Ennek mi az oka?
Ez a jelenség trendszerű, vagy egymás következménye, vagy véletlenek?
#620620
A mostani felmelegedés mértéke nagyságrendekkel több, mint az a kis lehűlés volt ott, csak az ilyeneket egy skála és értékek nélküli (inkább hatásvadász) grafikonról nehéz leolvasni. A változás mértéke és gyorsasága most egész más, mint a korábbiaké volt ebben a tartományban.

Durva, hogy idén a valaha mért legmagasabb átlaghőmérsékletű nap nem megvolt egyszer és megdőlt, vagy esetleg kétszer, hanem 25+ nappal kb. egymás után sorban csak júliusban. Majdnem minden egyes nap melegebb volt idén júliusban, mint amit valaha korábban mértünk. Az már csak egy mókás vicc, hogy ilyen hidegrekordokkal történjen.
3.8 °C
#620619
Kis reggeli jég:

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép

#620618
A mikulási és a 23- i havazást sem sokan várták abban a formában ahogy megvalósult, Pitom olvadozó latyakot mondott egy nappal előtte a rádióban az omsz meg dobott három megyére citromot kevesebb mint 24 órával előtte.
Ez nem kritika akar lenni hanem a téli csapadék előre jelezhetőségének nehézségét mutatja.
Ergo bármi lehet öt nap múlva majd az ablakon kinézünk és kiderül.nevet
#620617
PTE TTK 9,5 fok és emelkedik. De van ahol már 13 fok is van Baranyában.
Gyászos. 
#620616
Fordítva. Arra akar utalni - kicsit szokás szerint bazsásan-rosszul forgatva a szavakat - hogy a kilencszáztízes években vajon globális lehűléstől lett volna hangos a mettársalgó? A kérdés jogos.
Igazság szerint még az általa linkelt ábrát sem tudjuk megnyugtató módon értelmezni. Miért pont úgy, pont akkor, pont azok az értékek, amik? Fogalmunk sincs. És ez a múlt...
Kicsit hasonlít a dolog arra, hogy a Marson, üstökösökön szaladgálunk robotokkal, a Voyager már a Naprendszeren kívül van, de fogalmunk sincs mondjuk arról, mi is lapul pontosan a világtengerek mélyén. Pedig csak pár ezer-tízezer méterre van alattunk...
Igazából egy sötétítős napszemcsivel, pislákoló gyertyával a kezünkben kotorászunk a sötét szobában. Látunk dolgokat, de hogy mi is az, csak találgatunk, sejteni vélünk...
#620615
Azt ugye nem kell magyarázni, hogy amit a skálád utolsó negyedèben láthatunk, az igen, èppen most zajlik sokunk életében, ami egy határozott változási folyamat rèsze, lehet mèg csak kezdete. 
#620614
Itt ma meglepő módon 8 nap után ismét fagyott. Durva azért így december végén. nyelvnyujtas vidám 
#620613
Mert ennek 100%-ig is lehet hinni... laza
#620612
Annak ellenére, hogy részben egyetértek a mondandóddal, meg kell jegyeznem azt is, hogy az írásodban fellelhető az a tipikus emberi tulajdonság is, hogy mindig minden a mi életünkben történik meg azonnal. Ez a tipikus emberi beképzeltség ( bocsánat, más szót nem tudtam erre, és abszolút nem bántásból írom ezt ).
Holott a mi nyúlfarknyi életünk ( vegyünk egy emberöltőnyi időszakot ) egy semmi, mindössze egy porszem a világ összes tenger -és óceánpartjain.
Ezzel azt akarom írni, honnan tudod, mi lesz a jövőben, akár 1 hónap, akár 1 év, akár 10 év, akár 100 év, akár 1000 év múlva!?
Senki sem tudja!

Végezetül itt egy hosszú idősort átölelő klímacsík, mely az 1850-2020-ig terjedő 170 éves időszak globális hőmérsékleti viszonyainak anomáliáját mutatja meg.
Az 1900-as évek elején mi az a brutál, több mint 10 évig tartó lehűlési folyamat!?
Erre ki számított, ki mondta meg, hogy így lesz!?


beillesztett kép

#620611
Igen... Én is ezt nézem már egy pár napja hogy nagyon komoly hideg levegő lesz a közelünkben de ebből a szituból is valamiért azt érzem hogy a lehető legroszabb verzióval fogunk kijönni... Bár ne lenne igazam... 
#620610
Egyszerűen nem tud komoly hideg légtömeg leszakadni.Link
#620609
Ahol a fáklya is zuttyan, ott az operatívoknál is egységesen ott a blokkosodás lehetősége.
Igen, még messze van... nevet

GFS

beillesztett kép



ECM

beillesztett kép



GEM

beillesztett kép


#620608

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

Igen,az ország nagyobbik fele azért most is szívóágon volt.zavarban
Egy kis reggeli hangulat,a maradék havunkkal. laza
#620607
Összevetve a képet azzal, amit Antibulvár írt, semmi meglepő sincsen benne. Én nem számoltam sem átlaghőmérsékletet, nem néztem meg a jelzőnapok számát, pusztán az emlékeimre támaszkodtam, ami ugye szubjektív. 

Cassano, az itteni klíma egyre inkább hasonlít a Dél-Alföldéhez. Itt a Tenkes alatt szinte kottára ugyanaz, mint felétek. Télen alig van még fagyos nap is, nemhogy téli, meg zord, nyáron meg egyre inkább a száraz forróság jellemző, emellett szinte minden hónapban feltűnően magas a napsütéses órák száma. Az őszi időszakból meg szinte teljesen eltűntek azok a rétegfelhős, szürke, borongós napok, amik régebben annyira jellemzők voltak.
3.5 °C
#620606
Jó nektek... mi itt kettőből kétszer néztük a zuhogó esőben, ahogy mások örömködnek.
Az egyiknek a végén volt pár órára vegyes, így a végén méni latyak kialakult itt-ott, ami nagyon hamar el is tűnt. Eddig ez volt a maximum itt ezen a "télen".
#620605
Szerencsénkre itt reggelre szinte teljesen felszámolódott a köd, némi párássag van, de már szépen süt a Nap, jobb is ez, mint a matt szürkeség. kacsint
#620604
-1.7C,gyengén ködös párás,és vastagon deres minden.Szinte minden reggel fagyunk,deresedünk.Ezért sem tud jobban száradni a föld,ahogy kienged minden undorítóan sáros lesz.
Valszeg lehetne számolni az éves csapadékot,csak elsején lesz eső újra,ebben szinte minden modell egyetért.800 mm felett leszünk bőven,közelebb a 9-hez,de majd elsején meglátjuk.
A jövő heti folyamatos lehűlést is adja minden modell,de az 5.ikei hóval nagyon egyedül van GFS.Pedig már az 200 órán belül van.
En ezzel a decemberrel is meg vagyok elégedve,persze azért necces volt mindkét szitu,de szerencsére elég jól jöttünk ki belőle,2-szer is 20-30cm hóval.Talán az igazi hideg hiányzott,de remélem majd január villant valamit abból is.kacsinthavazas

Utolsó észlelés

2025-07-09 06:34:30

Rákóczifalva

15.6 °C

31502

RH: 83 | P: 1006.1

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

142554

Hírek, események

Lehűlés számottevő csapadékkal!

Időjárás-változás | 2025-07-05 09:59

pic
Vasárnap egy hullámzó front közelíti meg hazánkat, ami a jövő hét elejének időjárását is jelentősen befolyásolja.