2025. május 15., csütörtök

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#16911
Ez sem biztos.Nekem is egy olcsó (20.000,-Ft-os Acer Aspire 1360-as)laptop nyomja immár elemcsere óta,cca két éve,több oldalra töltéssel.Havonta egy megállítás,ilyenkor kiporszívózom,hogy ne melegedjen. nevetLehet,hogy ebben is szerencsés vagyok,kopp-kopp... vidám
#16910
Nekem akkor szokott ilyen elõfordulni (WS2305), amikor a Windows haldoklik. Laptopról megy az on-line feltöltés, melyet a laptopok merevlemezei(pár forintos olcsó, használt gépek) nehezen viselnek. Én is átestem többször, sok-sok elemcserén, szívtam éppen eleget, majd amikor a laptopot kikapcsoltam, visszajött a kültéri jele. Amikor vissza, egybõl elhullott minden és jöttek a szokásos WS -71°C-ok és 136km/h-s szelek. Aztán egy újratelepítés után minden rendben volt 7-8 hónapig. Aztán újratábla..... Ez csak egy adalék, de talán segít és Isten éltesse Billt! duhos
#16909
Nagyszerû... szomoru
#16908
Mikor megvettem az állomásom leteszteltem, 200 !!! Méterrõl stabilan jött a jel,nem volt adatvesztés. Elérte a két éves kort ,és egyre közelebb kellet hoznom. Most én is kb 50 méteren vagyok,de ma már volt jelvesztés. És persze mertem ajánlani másoknak is. Bocs BB.
#16907
Körülbelül 20-30 méter.
Nem tudom megérteni, eddig miért mûködött. Ha reggelig is többször eldobja, veszek másik elemet, remélem ezzel meg is oldódik a probléma.
#16906
Mekkora a távolság? A adó és a vevõ között?
#16905
Az hálózatról fut, holnap veszek még elemet... hátha. nevet
2018-ig elvileg jók, legalább is ez áll a papírján.
#16904
Na igen, az elemeknek is van szavatossági idejük...ezt jó szem elõtt tartani.
#16903
Szia!
A beltéribe is tettél új elemet?Szerintem,ha környezetben nem történt változás,akkor csak az elemek körül lehet a problema. Vagy két éve jártam hasonlóan a WS2350-el.A vadi új elemek nem voltak jók,valszeg sokat álltak raktáron.Egy hetes kínlódás,megannyi kísérlet után vettem egy új garnitúrát,és lõn csoda,berakás óta mai napig hibátlanul mûködik... vidám Kopp-kopp... vidám Ez is egy vélemény,szvsz lényeges,hogy minden egységben egyszerre kell elemet cserélni.
#16902
Szép estét!

Valami tanácsot adjatok nekem...
A külsõ szenzoromnak a jelét valamiért mindig elveszíti a beltéri. Elem problémára gondoltam, mivel lassan két éve tettem bele az elemeketés gondoltam most már megérett a cserére, de kicseréltem, azóta annyival jobb lett a helyzet, hogy mikor kerestetem a külsõ szenzort nem kell ide mellé hoznom, hogy észlelje, hanem a helyén is észleli, de körülbelül óránként mindig elveszíti a jelet.
Vajon mi lehet a baj? Mi zavarhatja a jelet?
Nálunk semmi zavaró forrás nem jelent meg az elmúlt pár napban, de itthon voltam betegség miatt és a szomszédokban sem láttam semmi építkezést, vagy antenna szerelést, ami esetleg zavarhatná.
A beltérit is újra indítottam már.

Köszönöm a segítséget!
#16901
A WS-2800 jó vétel, fõleg annyi pénzért. Itt a Metneten is több embernek van ilyenje, én is ilyet fogok venni 1 hónap múlva.
#16900
Szia Tomi!

Tudok neked segíteni egy használt WMRS200 beltérivel (magas hõmérsékleten eldobálja a szenzorok jeleit, Vonyarcon egy garázsban üzemel(t)ahol bizony könnyen kialakultak extrém hõfokok, normális helyen rendben üzemel, mint most is, hogy már hûvösebb az idõ)+ehhez van egy noviúj T/H szenzorom, és neked amint olvasom ennél több nem is kell.
Hátrány, hogy a beltéri tulajdonképpen egy USB hub, nincs kijelzõje csak LED-jei, állandó számítógépes kapcsolatot igényel.
Ha érdekel beszéljük meg a részleteket.
#16899
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Davis Vantage Pro 2 állomásom van. Sajnos tönkrement a TH szenzora. Eleinte annyi volt a gond, hogy észrevettem, egyre kevesebb páratartalmat mér. Ezt úgy is ellenõriztem, hogy a szenzort kicsavart, nedves kendõbe csomagoltam+polietilén zacskó.
86%-nál nem mér többet. Aztán most már nincs is folyamatosan adat, vonalak jelennek meg elég sûrûn a kijelzõn. AZ UV, csapadék-és széladat viszont folyamatos. Mûszerész is megnézte, zárlat nincs.
Olvasva külföldi fórumot, nem én vagyok az egyedüli, akivel ez történt. Természetesen szenzorcsere a megoldás, de most nem állok valami túl jól anyagilag, tudni kell ugyanis, hogy 100 EUR a legolcsóbb, amiért kapni lehet. Azt ki is felejtettem, hogy ez már nem is az eredeti szenzor, ami most tönkrement. Az eredeti, amivel vettem, szintén tönkrement, az már nem is mér semmit. (-- a kijelzõn).
Így aztán egyrészt az anyagiak, másrészt a történtek alapján úgy döntöttem, kár kidobnom ennyi pénzt csak egy TH szenzorra. Természetesen az UV, szél, és csapadék adatok továbbra is jönnének a Davistõl-ebben nagyon jó-, de hõmérséklet és nedvesség mérésére kellene valami olcsóbb, de megbízható alternatíva.
Ami nekem fontos, hogy pontosan mérje a hõmérsékletet, és számítógéphez köthetõ legyen. Azt szeretném kérni, hogy aki tud, segítsen vásárlási döntésben, akár saját, akár mások tapasztalatai alapján. Olvasom, hogy van, aki kalibrációs találkozón részt vett, onnan gondolom van már tapasztalat, hogy melyik típus mennyire mér jól.
Nézegetve a netet, hát olyat elég nehéz találni, ami csak kijelzõ és hõmérõ. A WMR-ek hõmérséklet mérésérõl elég jókat olvastam, de nem találtam olyan helyet, ahol a kijelzõt külön árulják. TH szenzor az van külön.
Németeknél nagyon divatos a Nexus. Ez darabjaiban is kapható. Olvastam viszont egy német srác tesztjét, neki 5 éve van. Összességében elégedett vele, de leírja, hogy fagypont alatti hõmérsékleten felülmér és lassan reagál a hirtelen hõmérséklet változásokra. Ha ez nem lenne elég, egyébként a Davisemnél ugyanezt tapasztaltam, de amíg mûködött a szenzor rendesen, addig kalibrációval mentem és elkönyveltem, hogy ez van.
Ha valakinek van mentõ ötlete, tapasztalata, azt kérem, írja meg.
Találtam egy német oldalt, itt most egyes WS-ek-nél nagy leárazás van:

Link

Nem tudom, ebbõl valamelyik szóba jöhet-e, tényleg a segítségetekben bízom.
Az Oregonnál még rákérdezek a WMR kijelzõre, de sok reményt nem fûzök hozzá.

Mindenki segítségét elõre is nagyon KÖSZÖNÖM!
#16898
Én a Conradban vettem. Ugyanúgy mint Te, már tartottam tõle, hogy lemerül. Már fél éve áll az elem a fiókomban, a mûszer meg majdnem 3 éve megy a gyári elemmel nevet
Percenkénti rögzítésre van állítva - a leírás szerint ettõl is függ az elem élettartama.
#16897
Elemet hol lehet hozzá rendelni? nevet Nekem már régóta megvan és szerintem lassan érik egy elemcsere.
nevet
#16896
Természetesen, ha egyszer billen, azt küldi el a kültéri, ha tízszer, akkor azt. Én azt próbálom magyarázni, hogy mindegy mennyit billen a csapadékmérõ, ha a beltérin sikertelen a vétel, akkor akármennyit billent a csapadékmérõ két adás intervallum között, az mind elvész. A kültéri – és ez nem csak a WH20820-ra igaz - csak két adási intervallum közötti értékeket tárol. Amint azt elküldte, függetlenül a vétel sikerességétõl, újra kezdi az adatok gyûjtését, a következõ adás idõpontjáig.
#16895
Így van ez a WMR csapadékmérõjénél is. Az ugye nem csatlakozik sehova, rádióhullámon kommunikál a beltérivel.
Elõfordult már, hogy szakadó záporesõnél megjött néhány korai billenés jele a beltérire, mondjuk 2,3 mm-nyi, aztán amikor nagyon esett és a lezúduló vízfüggöny valahogy elnyelte, vagy szétszórta a jelet, akkor nem mutatott változást 2-3 percig, majd ezt követõen hirtelen nagyot ugrott a beltérin az érték és a billenések is beérkeztek (többé-kevésbé).
Az esõ elálltával a mért érték nagyjából megegyezett a kézi méréssel, azaz összességében nem volt adatvesztés, csak kimaradások és nagyobb dózisok felváltva.
Az biztos, hogy az adatküldési intervallumok között több billenést is képes regisztrálni, tehát van memóriája (a gondolatmenetedet helyeselvén). Én is úgy gondolom, hogy a csapadékmérõ egy ideig el tudja tárolni a lehullott csapadék mennyiségét és azt küldi a beltérinek, azaz nem minden adatküldésnél csak az elõzõ jel óta lehullott mennyiséget küldi "egyesével", hanem kumulálva. A beltéri pedig tudja, hogy az érték x idõ óta leesett mennyiség, nem pedig egy jelküldési intervallum adata.
Tényleges adatvesztés akkor lehet, ha a beltéri olyan régóta nem kapott jelet a szenzortól, hogy az közben már újabb periódus adatait küldi. Vagyis én így gondolom.
Ezt támasztja alá a WD-ben lévõ data gatherer ablaka is, ami egy ideig pl. valahogy így néz ki (csak a csapadék értékét kiragadva az adatküldéseknél): 1,0 mm; 2,1 mm; 3,2 mm; ... 16,8 mm; 19,0 mm; majd "gondol egyet" és újra kezdi 1,0 mm; 3,2 mm; stb. A "nullázások" közötti idõt nem figyeltem pontosan, de valahol 10 perc körül lehet. Azaz szerintem eddig tárolja maga az esõmérõ szenzor a lehullott mennyiséget.
Remélem segített valamit a gondolatmenetem.
#16894
Távol áll tõlem, hogy a WH2080-al kapcsolatosan bármit is kétségbe vonjak. Csupán arra akartam rávilágítani, hogy ha két adatbeküldés között (48 mp) nem egyszer billen a csapadékmérõ, hanem kétszer vagy akár többször, akkor azt valamilyen formában jeleznie is kell a beltéri felé, hogy hány billenés volt. Mivel nem ismerjük a mûszerekben futó program algoritmusát, nem is tudjuk pontosan, hogy milyen értéket küld a kültéri a beltéri felé. De az elõzõleg leírtakból ara lehet következtetni, hogy valamilyen összegzett csapadékértéket továbbit a beltéri felé. És ehhez nem kell kétirányú kommunikáció.
#16893
Én még nem olvastam a kérdésedet, csak most.
Ami eszembe jut:
Ellenõrizd, hogy a kültéri szenzor mûködik-e. Ezt abból látod, hogy 46 másodpercenként a szellõzõ rács mögött egy piros LED felvillan egy pillanatra. Ha igen, akkor elvileg a kültéri mûködik.
Az újraindítást a következõképp érdemes elvégezni:
A kültéribõl és a beltéribõl is ki kell venni az elemet.
Ha PC-re van kötve, a szoftverét le kell állítani, és a beltéri egység USB kábelét le kell húzni a mûszerrõl, ugyanis onnan is kap tápfeszültséget, mikor az elem ki van véve.
Mivel problémás esettel állunk szemben, érdemes a vételi problémák kiküszöbölése miatt az újraindítást úgy elvégezni, hogy a beltéri és a kültéri egység egymás mellett vannak. Ha a szél-, és csapadékmérõ nincs rádugva (általában macerás a leszerelésük) az nem gond, sikeres vétel esetén hõmérséklet és páratartalom adatnak lennie kell.
Elõször a beltéribe, majd ha azon minden kijelzõ szegmens megjelent (ez egy-két másodperc) a kültéri egységbe is be kell tenni az elemet. Ha így jársz el, néhány perc múlva meg kell jelennie a külsõ és belsõ hõmérsékletnek, és be kell állnia a pontos idõnek és dátumnak. Ez utóbbi tarthat tovább. Ha így sem mûködik, akkor hibás a mûszer.
Beüzemelés elõtt érdemes az elemeket ellenõrizni, én találkoztam már vadi új elemmel, ami nem volt jó.
#16892
Amit leírtál, azt mind tudom.
Az én tapasztalatom WH2080-nal, hogy igenis a vételkimaradás adatvesztést okoz. Legyen az csapadék, vagy bármi más. Furcsállanám, ha egyszer már elküldött adatcsomagot pótolni tudna bármilyen állomás, mert ahhoz kétirányú kommunikáció kellene. Másképp honnan tudná a beltéri, hogy az adott pillanatban kapott adatcsomag friss, vagy egy elõzõleg kimaradt adatcsomag lenne. Amit leírtál, az meg adat duplázódáshoz vezethetne.
#16891
Kültéri elem ki, várj egy percet, ha nincs belül reset gomb. A beltérit is indítsd újra kis 1-2 perc múlva. Ha van Ch1-3 keresõ gomb azt tartsd lenyomva 10-20 mp.ig,majd engedd el Keresés.. 3 percen belül meg találja, ha aktív.
#16890
Szia!

Nekem az elem megmozgatása megszokta oldani a problémát. Olyan helyre tedd a beltérit ahonnan a legjobb a rálátás a jeladóra, közel legyenek egymáshoz és kevés árnyékoló tényezõ legyen közöttük. nevet
#16889
Na akkor ismét nevet
ziasztok!
A WH2080-as mûszeremmel gondjaim vannak, ugyanis nem kapok kintrõl jeleket. Már elemcserét is megpróbáltam, és újraindítottam de változatlanul nincs jel. Valakinek van valami jó ötlete a probléma megoldásával kapcsolatban?
Nem hiszem, hogy senkiben nincs legalább egy pici segítõkészség, hogy válaszoljon. nevet
#16888
rendben:9még ugyis bebocsájtást kell nyernem az asztalosmühelybenevet ([email protected])--majd ide
#16887
A hét második felében leszek otthon, akkor tudok érdemben segíteni. Addig sajnos nem érem el a fájlokat.
#16886
Nekem is van OMSZ szabványú hõmérõház tervem. Lightwave-vel csináltam, ha kicsit konyítasz a 3D-hez, akkor elküldöm szívesen. Az utolsó csavarig lemodelleztem. Meg van egy régi angol nyelvû anyagom, az több méretû, szintén szabványos hõmérõház összeszerelését mutatja be. Leírással, robbantott ábrákkal. Szívesen közzéteszem valahol, ha érdekel.------engem érdekelne az a höméröház terv ugyanis most szeretnék 2öt csinálni.elöre is köszönöm.
#16885
Elnézésed kérem, hogy vitába szállok veled. de a csapadékmérõvel kapcsolatos megállapításod hibás. A csapadékmérõben lévõ reed-relé nem a beltérinek adja közvetlenül a jelet, hanem a T/H szenzornak, majd az továbbítja a feldolgozott, összegzet adatot a beltéri felé. Ha nem lenne jelfeldolgozás a T/H szenzorban, akkor az állomás max. 22,5 mm/h csapadékot (60x60/48x0,3=22,5)tudna megmérni, az ennél intenzívebb záporesõt már nem. Pedig gyakran elõfordul, hogy ha nem is egy órán keresztül, de néhány percig ettõl sokkal intenzívebben esik. A saját tapasztalatom (WS2350-el) az, hogy nem jelent problémát a jelkimaradás, mert a T/H szenzor pótolja a kiesett értéket.
#16884
Jól felment az ára. Régen ennyibe került a T + RH mérõ logger.

Egyébként elég sok ember használja. Ez van pl Zalában, és a töbrökben is: Link
Kb 1,5 évet bír egy elem, 5 perces rögzítéssel 50+ napot tud rögzíteni, a kalibráció kiugróan nagy pontatlanságot nem mutatott.

Szerintem a T + Rh változatot vedd meg.
#16883
Üdv! Link Errõl tud valaki véleményt nyilvánítani?
#16882
Ok akkor lesz egy ilyen végsõ teszt, amikor mellette lesz a beltéri. Majd akkor jelzek.
#16881
Az jó megoldás, ha közelebb rakod az egységeket. A Cumulus, mint írtam is, csak akkor jelez kimaradásra error-t, ha folyamatosan többször egymás után nincs kapcsolat. Ha 1-2 mérés idõnként kimarad, még nem jelez. Ezt én is akkor vettem észre, mikor még új volt a WH2080 és még a harmadánál is kevesebb csapadékot mért, mint a többi mûszer, meg a hagyományos csapadékmérõ. A Cumulus nem jelzett hibát akkor. Máskor elõ-elõ fordult. Utána egy nap mikor szeles idõ volt, nekiálltam, rátapasztottam a szemem a beltérire. Figyeltem a vétel szimbólum villanását, meg a mért értékek változását. A szélnél jól megfigyelhetõ, ha nincs mérés. Ritka az, hogy 2 mérésnél is ua értékek jöjjenek. Bizony eleinte 3-4 mérésnél sem változott a szélirány és a szélerõsség. Mióta áthelyeztem a beltérit, szeles idõben már látható, hogy minden vétel alkalmával valami változik, tehát szépen veszi az adatokat. Azóta a csapadékmérõ is jól mér.
#16880
A 2 m-es magasságon ne aggódjatok! Nekem Davis állomásom van, de mérek hivatalosan az OMSz-nak, persze a hivatalos eszközzel. 2 évente van állomás ellenõrzés, amikor nálam járt az ellenõr, megkérdeztem az állomásommal kapcsolatosan. Azt mondta, az egy méter magasság különbség nem oszt nem szoroz.
Arra kell törekedni, hogy viszonylag szélvédett helyen legyen a csapadékmérõ felállítva. Ez fõleg a téli csapadék mérésénél fontos. Persze, az OMSz-nak muszáj kompromisszumot kötni, mert nekik a nemzetközi normákat kell követni, és ennek megfelelõen döntõ többségében külterületen állították fel az állomásokat, vagy az adott település szélén, mivel csak olyan helyre tudnak telepíteni, ahol biztosított az áramellátás. (+2 fok alatt a Lambrecht csapadékmérõket folyamatosan fûtik, ha van csapadék, ha nincs.)
#16879
Pontosan így van!

Ezzel kapcsolatban érdemes megnézni a siófoki hivatalos mérõállomás elhelyezését és az ennek megfelelõ (szeles idõben, ami nem ritka....) csapadékadatokat. szomoru
#16878
Persze azért nálam is van "zöld övezet" a mérõhelyem környékén, de 45 fokos szögben nincs semmilyen akadály, tehát a csapadékmérést nem befolyásolja. A 2 méteres környezet "nálam" tehát szélvédett helynek mondható, de persze én is azt mondom hogy 1 méteren kell mérni csak egy kis ideig nem kivitelezhetõ, így marad a 2 méter pár hónapig.
#16877
"Fontosabb hogy ne legyenek körülötte fák, stb, amik befolyásolják a mérést..."
Nono! nevet Éppenhogy a szélárnyékolt helyek javasoltak!
Azért is szabványositották a félméteres mérési magasságot, hogy a "szélsöprési" veszteséget csökkentsék! A mai korszerû csapimérõk már mind szélárnyékoltak.
Néhány éve már belinkeltem ide az amerikai (CWOP) mérések tapasztalati diagramjait... (ha érdekel, újra beteszem) Üdv.
#16876
A magasságra nekem is ez volt a tippem hogy nem okoz változást. Fontosabb hogy ne legyenek körülötte fák, stb, amik befolyásolják a mérést... Ez persze így is volt csütörtökön. Azért majd az 1 méteres hívatalos magasságot a Davis mérõnél betartom mikór minden a helyére kerül.

A WH3080-as kimaradásával mondasz valamit. Amugy a múlt heti esõnél is voltak különbségek, csak azt nem írtam meg. Tehát egyelõre akkor marad a bizonytalanság, pláne hogy te azt mondod neked semmi gondod nem volt vele. Amugy szokott néha napján kimaradni, ezt onnan tudom hogy a Cumulus program kiírja ha elveszti egyszer is a szenzort. De megmondom õszintén arra már nem emlékszem hogy mikor reggel 4:30-kor néztem villogott-e az "error" jelzés a programban. Meg igazából nyáron mikor a WS3600-val néztem és nem volt 0,5-re beállítva a WS3600 mindig többet mért. Ezért lett utána 0,5mm-re állítva a 0,3mm. Nagyon sokszor ki kellett volna maradnia a jelnek.

Na szóval ezért lesz majd mégegy mérés a következõ esõnél, mert engem sem hagy nyugodni. Akkor az lesz majd hogy a kültéri szenzor mellé rakom a beltérit, ha jön az esõ, és akkor tuti nem marad ki a jel. Lehet a WS3600-t is bekötöm 3.-nak majd akkor.

2 hét múlva meg úgy is nyugdíjazva lesz minden, azt marad a Davis, ami akkor már gépre lesz kötve. Remélem addig kiderül az igazság.
#16875
Nekem viszonylag kis eltérések voltak legutóbb. Sajna nekem sem egy magasságban vannak a csapadékmérõk, de több éves tapasztalat alapján jelentõs eltérést nem okoz.
WS3600: 13,5mm
KW-9015: 13,0mm
WH2080:12,9mm

Van egy tippem a WH3080 alul mérésére:
Ellenõrizd, hogy teljesen biztosan veszi-e a beltéri a kültéri szenzor jelét.
46 másodpercenként ad a kültéri. Ha a vétel bizonytalan, már 1-2 jelkimaradás is alul mérésként jelentkezik. Én is jártam így. Át kellett helyeznem a beltéri egységet.
Ráadásul az esõs idõ rontja is a vételt, lehet hogy száraz idõben nem tapasztalható kimaradás, de esõben nem vesz rendszeresen. A vételkimaradást a WH (Cumulus prg.) csak több egymás utáni jel kimaradása után jelzi.
Valahogy le kellene tesztelned, hogy rossz idõjárási körülmények között nem marad-e ki egy-egy impulzus, mert ha igen, akkor hiába billen a csapadékmérõ, nem érkezik meg a beltérire az adat. Legegyszerûbb talán, ha lassan, adott mennyiségû vizet (pl. 10ml) csepegtetsz a csapadékmérõbe. Hallgatod, hányat billen a csapadékmérõ, majd ellenõrzöd a beltérin, hogy ott hány billenést regisztrált.
#16874
Sziasztok!

Korábban ígértem egy csapadékmérés tesztet WH3080 és Davis vantage pro2 között. Jelenleg csak a két mért eredményt írnám le. Itt a XVI. kerületben a Davis Vantage pro2 14,2mm mért a mai napra. Ugyanakkor a WH3080 a gyári 0,3mm-es mérésközzel 8,1mm-t mutat végeredménynek. Az általam átírt 0,5mm-es korrigálással is csak 13,5mm lenne a végeredmény, ami azért közelebb áll az igazsághoz. (a weboldalamra is ez kerül fel napjainkban míg a Davis nem veszi át a WH3080 helyét véglegesen)

Na most mielött elkezdünk vitatkozni a mérések nem lettek (még) hitelesítve, mert a Davis Vantage pro2 novemberig 2 méter magasban méri a csapadékot. Ugyanakkor a WH3080 csapimérõje a talajtól 50cm-re volt csak elhelyezve a front ideje alatt. Tehát nem egymagasságban. Azonban ekkora eltérés akkor sem szabad hogy legyen.... De azért majd egymagasságban lesz elhelyezve, és arról készül mérési teszt + fénykép. Továbbá jelzem hogy ez az én WH3080-as csapimérõm, nekem ennyit mért a Davis mellett... Tehát másnál nem tudom hogy a WH-k hogy mérnek, evvel nem is az volt a célom. Én tudtam hasonlítani egy profi mûszerhez, mert azért a Davis sokkal profibb, pontosabb, tehát nem kérdõjelezem meg a mérését. (lásd a kettõ csapimérõ felépítését...)

Kár hogy gépre csak októberben tudom kötni a WH3080 helyett... Szuper mûszer ez a Davis, csak pénz kell hozzá hogy lehessen fejleszteni az alapcuccost.
#16873
Sziasztok!
A WH2080-as mûszeremmel gondjaim vannak, ugyanis nem kapok kintrõl jeleket. Már elemcserét is megpróbáltam, és újraindítottam de változatlanul nincs jel. Valakinek van valami jó ötlete a probléma megoldásával kapcsolatban?
#16872
Sikeresen áthelyeztem szélmérö szenzorom,azóta pontosabban mérnevet Power of vizmértékvidám
#16871
Az, hogy nem 10 m-en méred hanem 12-ön az itt nem számít. A 10 m az árboc magassága lenne a szép nagy füves felület felett. Hát egy ház azért távol van a füves pusztától, tehát nem a magasság inkább a kevésbé zavart mérés a lényeg. Egyébként én is 11 m-en mérek, hasonló elrendezésben mint te. Nekem több mint 1,5-2 m-re van a gerinc felett, de 2,2 m-re oldalra is az egyik kéményre erõsített oszlopon.
#16870
milyen vastag póznán van a te méröd???csavarj körbe spirálisan drótot vagy valmit a póznára,ezzel megszünteted a leváló kis légörvényeket és stabilabb lessz a póznanevet
#16869
965cm a a csúcsig,akkor 12m-en fogom mérni a szeletnevet
#16868
Ha tudod tedd feljebb. Nekem nagyon zajos a szélirány, stabil szélnél is kileng a mérõ.
#16867
Bizonyos körülmények között mérhet, de általában nem valószínû, hogy pontos lesz. Én érzésre legalább 2 m-t mondanék, ahol már kevésbe befolyásolja a tetõ.
#16866
Hello. Anyit szertnék kérdezni hogy a szélmérö szenzor sártortetös háznál 35cm-re a csócstól mérhet e pontos értékeket vagy feljebb kellene tenem.Köszi elöre is válaszotokat.
#16865
Az adatfeltöltõ programom sikertelen feltöltést jelez! Teszi ezt annak ellenére, hogy a feltöltés rendben megtörténik. Mi lehet az oka?
Amit tudtam megtettem. Ez mindössze csak annyi, hogy a programot újra indítottam. Kifogytam az ötletekbõl, viszont a hibajelzés nagyon zavar!!
#16864
Köszi a taglaló weblapot az elemekrõl. Részben érintett vagyok én is, hiszen több darab elemet adunk el a kisboltunkban.
A Duracell zászlaja leáldozóban, rengeteg reklámot költöttek rá, azért is volt drága, hogy visszahozza a ráköltött reklámot. Ép ma voltak terítõk (viszont eladók) akik már nettó 120 forintért is adnák a Duracell+pluszt, csak vennénk meg. Sok öreg emberben még mindig él a márka, a nyuszi reklám, és csak ezt kér a vérnyomásmérõjébe. Aztán két hét múlva jön, hogy nem bírta sokáig, sõt már volt tök új, de zárlatos elem is.(0 volt).
A líthium bázisú elemek a jók mostanság.. laza Az LR jelölés csak a Loong- hosszú életût jelöli, a Lithiummal nem tévesztendõ össze.Azt külön kiírják. kacsint

#16863
Szia!
Küldtem neked üzit vidám
#16862
Ilyen állomást használ valaki Link ? TE831X a neve. Korrekt áron van, ilyenen gondolokodom, vagy ezen WMR 80 Link

Utolsó észlelés

2025-05-15 18:56:04

Rákóczifalva

11.8 °C

09002

RH: 64 | P: 1009.8

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

139635

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 42. sorozata

MetNet | 2025-05-01 14:48

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 42.