2025. július 27., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#322918
Elõször is: "Uristen..."

Másodszor: Egészen pontosan azt írtad, hogy a hónap végére vársz 25-30 fokokat. A linkelt fáklya alapján erre jelenleg nem túl sok az esély, lévén, hogy a tagok 60-80 %-a 10 fok alatt fut 23-a után (a hónap végét az utolsó hétnek vettem, bár ez nem volt megadva, így gondolom most majd ebbe is belemagyarázol valamit), ráadásul csökkenõ jelleggel.
A "10 nap múlva maradna" rész úgy ahogy vagy, hülyeség. Ezt te magad is láthatod, ha megnézed a most frissült GFS-t, ami akkorra éppen 6-8 fokos T850-et mutat.
Végül amit te igazi õsznek nevezel (elsõ fagyok, tartósan 20 fok alatti T), az októbernek megfelelõ idõ, szeptember legvégéig még 20-23 fok közötti a maximumok országos átlaga. Tehát ha lemegy 21-22 fok köré a hõmérséklet 20-a körül/után, akkor teljesen átlagos õszi idõ lesz, akár tetszik, akár nem.

Harmadszor: "1 héten túl eléggé lutri szagú a dolog." vs. "még 10 nap múlva is maradna a 13 fok körüli T850" Lutri, de ha te azt mondod, hogy meleg lesz , akkor mégsem az, és meleg lesz. Csak a szokásos össze-vissza beszélés megy, amit tõled már megszokhattunk.

A nyárias/nyári különbséget Perico már leírta.
#322917
Fh: Hódmezõvásárhely-Kútvölgy

Gyerekek, dörög az ég nevet zivatar Gyönyörû kis zsebkendõnyi Cb szólalt meg, és azóta már 2-3 újabb morgást is produkált. Nagyon hangulatos nevet
#322916
Nyári idõ nyáron van, a többi évszakban legfeljebb csak nyáriAS lehet, akkor is, ha 40 fok van. Mert hogy naptár szerint már nincs nyár. Azt nem birtokolhatjuk, amiben már nem vagyunk benne. kacsint
#322915
Bocsánat, elnéztem egy 5- ossel.
21-ig csak 8-9 fokig menne le a T850, tehát kedvezõ körülmények esetén még 8-10 nap múlva is lehetne nyári nap.

Egyébként egy észrevétel : Sokszor elhangzott a napokban, hogy nyárias idõ várható. A nyárias az mindenképpen egy lealacsonyitas véleményem szerint, hogy épp hogy nyári az idõ. Szerintem a napokban igazi nyári idõ van, tehát én mindenképpen az as végzõdés nélkül használnám a 30 fok körüli melegre.

A téliesnel ugyanez. Van különbség a téliES, és a téli között. Utóbbi pl. normál téli idõt jelent.
#322914
1 héten túl eléggé lutri szagú a dolog.
Simán visszamelegedhet a hónap végére, akár tartósabban is.
Egyébként 25-30 fokot írtam, nem 30- at.
Tehát 25-30 fok között bármi játszik.

Továbbra is tartom, hogy a hónap végén visszatérHET a kellemes, napos, száraz, nyárias idõ, és most hétvégétõl nem köszönt be véglegesen az õsz. Vak is azt mondta, meglátjuk.

Én a magam részérõl örülnék egy meleg, száraz õsznek, persze zivatarok néha lehetnének. kacsint
Egyébként a fáklya végén az a 7 fok körüli T850 átlag jelenthet 22-23 fokot, ami sok napsütéssel kellemes.
Ill. még 10 nap múlva is maradna a 13 fok körüli T850, ami frontok között jelenthet 27-28 fokot.

Szóval szerintem messze még az igazi õsz. ( elsõ fagyok, tartósan 20 fok alatti T. )
#322913
Köszönöm a magyarázatot , majd egy hét múlva meglátjuk mi valósul meg.
#322912
Úgy látom, hogy ebbõl az operatívból ez "kis jóindulattal" ki is néz. Az op. a magas nyomású gerinc átmeneti visszaépülésével számol, hátoldalán melegadvekcióval fölénk:

Link Link

A 11-12 fokos T850-bõl kellõ napsütés, száraz levegõ mellett csakugyan lehet 27-28 fokos maxi. Igaz, 30 fok már nemigen.
Még szerencse, hogy 240 órán túl van a dolog, és az op. is eléggé fent fut.
A lényeg, hogy ez a fáklya kiabálóan más jellegû szept.16-a után, mint elõtte.
#322911
Ahogy tegnap is írtam, az ECMWF kicsit külön úton jár, északnyugatabbra teszi a tõlünk északra lévõ AC-t, így a hét közepén északkeletrõl jönne be kissé hûvösebb légtömeg, és a nyugati front, amit a GFS és a GEM már péntekre vár, csak szombat-vasárnap érkezne meg.
Majd meglátjuk, hogy melyik verzió jön be végül, de lényeg a lényeg, a jövõ hét végén így is, úgy is véget ér a meleg idõ.
#322910
Ecm következõ szombatra is 29 fokot vár ide .
#322909
laza
Egyébként igen. Egy ilyen fáklyába 25-30 fokokat belelátni, háááát.... Link
A jövõ hét végétõl mindenképpen csapadékosabb, változékony idõ jöhet. Ez persze nem zárja ki, hogy egy-két napon ne emelkedjen 25 fok fölé a hõmérséklet, de a tartós jó idõtõl és a 30 fokoktól szerintem elbúcsúzhatunk.
#322908
"Ki tudja Meddig tart!?"
Még 6 napig.
#322907
Minden dalnak egyszer vége szakad: jövõ péntektõl határozott változás kezdõdhet idõjárásunkban, melynek
eredményeképpen a közép-európai meleg levegõvel kitöltött AC felszámolódik, egyértelmûen ciklonalis hatások
érvényesülnek, így legkésõbb 20-ig az ilyenkor megszokott értékekre csökken a T, beköszönthet az igazi kora õsz nevet
#322906
Egyébként nyugodtan jöhetne már az esõ és a zivatarok.
Bár nem mintha nagy szükség lenne rá, de nekem hiányzik.

Itt aug. 23. óta 2 db csapadékos napból csak 10,5 mm hullott.

Most már egyértelmûen látszik ( eltelt annyi idõ ), hogy aug. 23-a volt az a bizonyos "törés" napja.
Lezárult a kb. 4 hónapos kiegyensúlyozottabb hõmérsékletû, és csapadékos verkli, és elkezdõdött a tartósan száraz, egyre bõdületesebb pozitív anomáliával jelentkezõ verkli.

Ki tudja Meddig tart!? Én a magam részérõl még látok bõven potenciált a melegben. Szerintem a most már egyre biztosabbnak látszó hétvégi lehûlés nem lesz tartós, és a hónap végén már újfent ott találjuk magunkat, hogy meleg, napos, száraz idõ van 25-30 fokkal délutánonként.

Szóval egy pillanatra sem " féltem" a meleg dominanciát Továbbra sem. laza Reálisan, okt. elejéig bármikor lehet 30 fok.
#322905
Itt is!
A pénteki 30,5 fok után a szombat 30,7 fokos Tmax-al zárt, a mindössze 13,8 fokos Tmin után.

Eddig 2 db hõségnap volt a szerda óta tartó meleg idõszakban.
Reálisan még újabb 2 lehet, ma és hétfõn. Keddtõl már nem számítok 30 fokot elérõ Tmax- ra itt.
#322904
Link Bár az op. egy kicsit kilóg alul, de így is szépen látszik mostmár a Gfs fáklyán a változás. ( Számomra a fény az alagút végén kacsint )
Közben új helyszínrõl jelentkezem költözés miatt. Vonyarcvashegy. Csak mint látom nem mentette el. nyelvnyujtas
#322903
Elég egyértelmûen fogalmaztam nem a szinoptikai módszernek kell verni a modell eredményt, ha nem az elõrejelzõnek: "Egy elõrejelzõ akkor válik elõrejelzõvé, ha hozzátesz bármely numerikus modell kimenetéhez (amúgy elég egy számítógép és algoritmus), de úgy is fogalmazhatok veri a modellt hosszú távon és mellé szignifikánsan veri."
(megj. korábban az egyetemen meg mellé egyáltalán nem volt elõrejelzési gyakorlat évtizeden keresztül)
#322902
Így van, szinoptikus módszerekkel egyszerûen lehetetlen verni a modelleket, szóval ez a felvetés ("veri a modellt hosszú távon és mellé szignifikánsan veri") már önmagában nem állhatja meg a helyét. Egyszerûen fejben nem lehet annyit számolni, amennyit a gép tud.
Amihez manapság kell a szinoptika, az az egyes jellegzetes helyzetek felismerése és azok "viselkedésének" kitapasztalása a modelleken. Bizonyos speciális helyzeteknél valóban nagy szükség lehet a modellek felülbírálatára, erre az egyik legjobb példa a téli hideg légpárna.
Ami szerintem kevés e tekintetben, az a kétszer 14-15 hetes "operatív" elõrejelzési gyakorlat az egyetemen, amibõl egy adott 2-4 fõs csoportnak csak 1-2 hét jut, és a többiek elõrejelzéseinek követése nem kötelezõ. Ráadásul teljesen kiesik majdnem 2 hónap a téli vizsgaidõszakkor és az egész nyár. Aki addig soha életében nem foglalkozott elõrejelzéssel, ennyi idõ alatt nem nagyon fog kellõ gyakorlatot szerezni benne. Ráadásul a verifikálás nem kötelezõ, ha van, akkor is csak említés szintjén.
#322901
Egyszer Vissy Károly bácsi egy bükki találkozón épp azt mesélte, hogy eleinte megpróbálta felvenni a versenyt a modellekkel szemben szinoptikus módszerekkel, de hamar rájött, hogy hosszútávon nincs esélye, ezért átállt a "sötét oldalra".
#322900
Értem. Mostanában többször eszembe jutott, hogy a meteorológia az a szaktudomány, melynek legalábbis a gyakorlati része az utóbbi néhány évtizedben paradigma-váltáson ment keresztül.
A változást a numerikus modellek megjelenése és hozzáférhetõvé válása hozta.
Az új meteorológus generáció szemléletmódja nyilván ab ovo teljesen más, mint az öregeké (pl. Vissy Károlyéké) volt anno. A régiek tudtommal még az un. szakértõi módszerrel dolgoztak, ahol csak a szinoptikai térképek, egyszerûbb légkörfizikai összefüggések és számítások, meg a szinoptikus tapasztalata állt rendelkezésre az elõrejelzéshez.
A mostaniak "készen kapnak" egy csomó nagyon értékes információt a modellektõl. Ez egyáltalán nem baj, az elõrejelzések beválása manapság összehasonlíthatatlanul jobb, mint volt a 60-as, 70-es években. De azért, hogy orvostudományi példát hozzak, a régi és az új meteorológusok szemléletmódja kb. annyira különbözhet, mint amennyire egy csupán hallgatózásra, kopogtatásra, tapintásra támaszkodó XIX. sz.-i orvostudor és egy CT-t, MR-t használó mai doktor gyakorlati rutinja, nézete.
Nem lenne csoda, ha a gyakorlati meteorológia protokollja egyelõre nem lenne teljesen kikristályosodva.
#322899
Manapság már az jön le, hogy az elõrejelzõ és tevékenységének jósága azon múlik, hogy melyik modellt, modelleket, hogy tudja bújni, integrálni, stb. Pedig nem ez a "szinoptika". Elõrejelzést, akkor is kellett készíteni, mikor a numerikus modellek még gyerekcipõben jártak. A modell output egy eszköz, egy információ az elõrejelzés készítéséhez. Egy elõrejelzõ akkor válik elõrejelzõvé, ha hozzátesz bármely numerikus modell kimenetéhez (amúgy elég egy számítógép és algoritmus), de úgy is fogalmazhatok veri a modellt hosszú távon és mellé szignifikánsan veri. ( nem reszortom az OMSZ elõrejelzést védeni, (nem is kell), azon a téren, hogy sokszor egybevág az op ECMWF kimenettel, de egy fontos momentumra rávilágítanék, az az idõ. Aki itt elõrejelzést készít tudja, mennyi idõt tud rászánni, ha "rendesen" akarja elvégezni, napi "profi" rutinban, a számtalan elõrejelzés készítés közben töredék az az idõ, amit sajnos rászánhat az ember).
#322898
Itt az õsz eddig nem hozott hõségnapot, ma 28,6 fok lett a maxi, alacsonyabb mint tegnap nevet
#322897
Itt viszont nem fokozódott az elviselhetetlen forróság laza 30,2°C lett a maximum.
#322896
Ma egy kicsivel ismét tovább melegedtünk, Tmax.: 31,3 fok volt.
#322895
Tél számomra a sötét fényhiányos Nap nélküli napok sorozata. A hó viszont kicsit enyhíti ezt a sötétséget.
#322894
Én nem várom a telet , örülök a jó idõnek ,ma is nagyon kellemes idõ volt.A havazást én is szeretem,csak a telek általában nem errõl,hanem a borultságról,ködrõl,esõrõl szólnak mostanában,ezért nem várom. beteg
#322893
Sziasztok! nevet

Úúúh de régen írtam már...mi újság srácok? Ugye már Ti is a telet várjátok!? hideg havazas
Komolyra fordítva a szót: szép üllõt látni a horizonton, nem számítottam erre a látványra egyáltalán a mai napon. Még most is nagyon meleg van...
#322892
"Egy modellbõl dolgozni összehasonlíthatatlanul egyszerûbb, mint többõl."

Ez így van, viszont ez a lehetõ legrosszabb elõrejelzõi hozzáállás, ami csak létezik.
Elvonatkoztatva az aktuális esettõl: Ha van x db modellem, amibõl 1 db teljesen eltérõ kimenetelt ad, mint a többi x-1 db, de az az 1 a szívem csücske ezért ebben az esetben is azt használom csak fel az elõrejelzéshez, akkor egész egyszerûen rossz elõrejelzés készül, még akkor is, ha végül esetleg az az 1 jön be. Egy elõrejelzésnek a célja ugyanis a legvalószínûbb forgatókönyv felvázolása kellene, hogy legyen. Ez maximum akkor lenne megengedhetõ, ha speciális idõjárási helyzet lenne és tudnám, hogy a modell olyan parametrizációval rendelkezik, ami miatt ilyenkor jobb a többinél, de ezt általában nem tudjuk (és ugye ekkor is lehetnek kivételek). Az mondjuk már nehezebb helyzet, ha a modellek egymástól eltérõ kimeneteleket mutatnak, mert akkor választani kell közülük egyet, amiben megbízunk, és ez általában a korábbi beválási adatok alapján legmegbízhatóbbnak ítélt modell (persze vannak, ahol egy "kedvenc" vagy egy saját fejlesztésû modell mellett teszik le a voksot).

Egyébként az OMSZ már nem egyszer bukott az idén azért, mert az ECMWF után ment, ráadásul több esetben a GFS sokkal jobban látta a dolgokat, és még itt a Metnet-en is jobb elõrejelzések készültek. Persze voltak ellenkezõ helyzetek is, amikor az ECMWF agyonverte a GFS-t, így az OMSZ elõre is jól teljesített.
#322891
Bedörrent kelet felõl, nagy meglepetés ez.
#322890
Egy modellbõl dolgozni összehasonlíthatatlanul egyszerûbb, mint többõl. Ráadásul nem tudom, van-e bármilyen matematikai formula vagy egyáltalán módszer, mellyel közös nevezõre hozhatók az egyes modellek esetlegesen alaposan eltérõ kimenetei. Ilyenkor lépne színre a szinoptikus tapasztalata -de kinek vannak több évtizedes tapasztalatai az egyébként is állandóan változó, fejlesztett numerikus modellek terén?
Nem lehet az OMSZ elõrejelzõit kárhoztatni az ECMWF op. ízû elõrejelzéseikért.
#322889
Nem kritika akar lenni csak megfigyelés: az OMSZ elõrejelzés a legtöbb esetben az ECMWF aktuális futásának kivetítése, teljesen mindegy hogy az éppen kilóg a fáklyán vagy sem, vagy a többi modell mit mutat. OMSz elõre = ECMWF operatív. Kicsit olyan ez mint EWS = GFS op.
#322888
Ez természetesen így van. Viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy bár területe kicsi a fõvárosi hõszigetnek, de több százezer ember él ott. Márpedig a figyelmeztetõ elõrejelzés nekik szól, nem az éghajlati elemzõknek.

Egyébként az is benne van a mostani, számomra igazi kánikulai hõérzetben, hogy idén nyáron szinte végig éjszaka dolgoztunk, nem sikerült hozzászokni a meleghez. Tavaly szeptemberben már meg sem kottyant a forróság a durva nyár után. nevet

Hja, otthon szépen lehûl minden hõhullámnál, a trópusi éjszakák gyakorisága a hurrikánokéval vetekszik. nevet
#322887
A Tokaji-hegyen ma is befigyelt a trópusi éjszaka.
Itthon a T 28+2°C.
#322886
Azért azt ismerd el, hogy a budapesti belváros épp olyan speciális hely éjszakai hõmérséklet szempontjából, mint szülõfölded, ahol a hõhullám ellenére a 10 fokot is alulról súrolták az elmúlt éjszakákon.
A legtöbb helyen az országban este hét óra után érezhetõen felfrissül a levegõ.
A tûzõ napot és az aszfaltot viszont tényleg nem irigylem, abból ilyenkor egy fél óra is bõven elég.
#322885
Gyere ki velünk dolgozni a tûzõ napra az aszfaltra, lehet átértékelnéd. nevet

A belvárosban lassan már izgulni lehet a trópusi éjszaka esélye miatt ezeken a rendkívül hosszú, hideg, szeptemberi éjjeleken.

Szóval be lehet csomagolni díszes papírba, de attól még büdös marad! hideg
#322884
Egyébként a jövõ heti elõrejelzésük megint teljes egészében az ECMWF-en alapul, ami nem biztos, hogy bejövõ lesz, hiszen az ECMWF egyedül van azzal a forgatókönyvvel, hogy a hét közepe felé északkeletrõl kissé hûvösebb levegõ érkezne hozzánk. A GFS és a GEM alapján éppen nyugatról kezdõdhetne lehûlés péntek környékén.
Ráadásul az ECMWF op. ki is lóg a fáklyán, így pl. a Miskolcra csütörtök-péntekre elõrejelzett 4-5 fokos lehûlés mostanhoz képest nem is tûnik megalapozottnak. Link
#322883
A fõvárosban viszont szerintem meg lesz, most Pestszentlõrinc 28. Liszt Ferenc 29. Amúgy délkeleten már van 31, 32 fok is, úgyhogy az OMSZ egy picit alábecsülte a mai maxot.
#322882
Közben itt bõ 1 fokkal alacsonyabb a T most, mint tegnap ilyenkor, így valószínûleg ma sem lesz meg a 30 fok, és ezzel megszakad a GFS hajszálpontos sorozata.
#322881
Igazad van. Nem vettem figyelembe azt, hogy Budapesten nyáron még éjfélkor is sokszor 25 fok van. Más kérdés az, hogy akkor az és most ez mennyire tekinthetõ szokványosnak, függetlenül attól, hogy most viszonylag jól el tudja viselni az emberek többsége a meleget, jobban mondva a hõséget, tmax > 30 C.
#322880
Egy forró júliusi napon már reggel 8-kor 25 fok lenne, ilyenkor meg már 30+, és jó, ha este 9-10 között lemennénk 25 fok alá. Most 10 óra körül léptük át a 25 fokot több helyen, és este 7 óra után már alá fogunk menni.
#322879
Elég borús az idõ, ma még nem is igazán sütött a Nap. A hõmérsékleten is meglátszik, itt Orfûn még csak 22 fok van. Délutánra nem tartok kizártnak egy kis esõt sem! nevet
#322878
Felém 2013. július 29- én egy hétfõi napon az enyhe hajnali Tmin után már reggel 8- kor 25 fok fölé melegedett, és csak másnap, 30- án hajnal 2- re csökkent 25 fok alá, mikor érkezett a hidegfront.
Azaz 18 órán át volt 25 fok felett a T. vidám

Sõt, a napi Tmax 38 fok közelébe emelkedett, és a késõ este feltámadó dny szél miatt még éjjel is 30 fok körüli meleg volt. Pontosabban 11- tõl - éjjel 1- ig.

Hm, pikáns egy helyzet volt. Akárcsak a tavalyi szept. 17- e. Délután 32-33 fok, a szél miatt éjjel is 25 fok.
#322877
A gerincek és teknõk rendkívül stabil figurációja, továbbá a kifejezetten csenevész sarki hidegbázis miatt az idõjárás átlagosnál jóval melegebb jellegében továbbra sem várok változást. Lehûlést csak átmeneti jelleggel tudok elképzelni. Szinte biztos, hogy a nyári meleg áthúzódik október elejére. Sõt, talán Mindenszentekig is eltart idén a késõ nyár. laza

GFS friss futása egyébként igen szép AC peremi, északkeleti hidegelöntést mutat ûrtávban. Kár, hogy ûrtáv, meg akkora ORSC, mint a ház. laza
#322876
Annyira azért nem indul késõn, mert már most 27-28-29 fokok vannak. Ez egy forró júliusi napra is elmenne. Most már csak az a kérdés, hogy lesz-e érdemleges változás szeptemberben vagy csak egy-egy fokot csökken majd a nappali felmelegdés. Az ECMWF-n 20-áig nem látszik.
#322875
Ezt nem értik általában a laikusok. Az emberek túlnyomó többsége azt hiszi, hogy a 30 fok az 30 fok, akár július közepén, akár szeptember végén mérünk ilyen maximumot.
Holott a hatások szempontjából a napi hõmérsékletgörbe alatti terület nagysága számít. Ilyentájt ez már kisebb, hiszen a hullámhegy jóval "karcsúbb", mint nyár közepén.
Szóval, nemcsak a már lényegesen hûvösebb (kevésbé meleg) éjszakák miatt gyengébb a kánikulai jelleg, mint lett volna, pl., egy hónappal ezelõtt.
Mellesleg, épp a fentiek miatt, az illetékesek helyében már nem adnék ki figyelmeztetést hõségre.
#322874
Emellett pedig maga a meleg idõszak is rövidebb nappal, hiszen késõbb indul a melegedés, és délután 5 óra körül már megkezdõdik a hõmérséklet-csökkenés. Így most már csak 7-8 órán át van 25 fok felett a hõmérséklet, míg nyáron hasonló helyzetben még 10+ órán át is lenne.
#322873
Az átlagokra viszont már nagy hatása van. A hosszabb éjszakák miatt alacsonyabbak a minimumok.
#322872
Amit még érdemes kiemelni, bár Petrol már írt róla, hogy hiába alacsony a napállás (március vége/április eleje), de a száraz levegõben így is sok helyen összejön a 15-16 fokos 850/2m differencia, helyenként 17 fok is.
#322871
Így van, ezt én is akartam már írni. T850 szempontjából is a többi modell igazodott most a GFS-hez. Bár az ECMWF még mindig kilóg egy kicsit, mert inkább csak alulról karcolgatja a 15 fokot, de a GFS és a GEM már napok óta 16 fok körüli tetõzést vár, és korábban az ECMWF is 13-14 fokos maximumot adott.
A maximumokat eddig fokra pontosan fogta itt a GFS már 2-3 napos távolságból. A minimumokat mondjuk az ECMWF mellett most õ is fölélövi 3-4 fokokkal itt a szûkebb térségemben.
#322870
Most újra 17-tõl. Megy a tili-toli. laza
#322869
Ez így van, mára is az ECM 27-30, GFS 28-32 fokos jellemzõ intervallumot számol, egyértelmû, hogy utóbbi lesz a pontosabb.

Olivér: az már el is szublimált azóta. zivatar

Utolsó észlelés

2025-07-27 20:35:59

Tát - Kertváros (106m tszf)

19.1 °C

31502

RH: 92 | P: 1005.5

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

143603

Hírek, események

Hőség, záporok, zivatarok, minden, ami csak belefér!

Időjárás-változás | 2025-07-23 14:45

pic
A következő napokban átmenetileg fokozódik hőség és egyre több záporra, zivatarra készülhetünk, amit egy hidegcsepp és egy hullámzó front okoz majd.