2025. május 14., szerda

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#18761
Most meg mûködik szél, hogy a fenébe van ez, néha begagyul?
#18760
Utóbbinak nincs szélzászlója, csak a sebességet méri.
#18759
Szerintetek ez jó? (Ez nem a hyundai wsp2080 rwind?)
Link


Illetve néztem még ezt is:

Link

Talán csak azt láttam különbségként, hogy drágább 868mhz-en kommunikál!
Az olcsóbb meg 433mhz-en!

Vagy átsiklottam valami lényeges információn?
Segitsetek plííííz!

Köszönöm!

Péter
#18758
A Gust erõs szél esetén is csak 1,1 km/h vagy 0, illetve az átlagszél mindig nullán van. Újraindítottam az állomást de semmi változás, azaz a szélsebességgel valami gixer van.

Mi lehet a gond?
#18755
Pedig a conrádról letölthetted volna vétel elõtt a használati útmutatót, abban benne van

WS2800 . -tud 1 peres idõközzel rögzíteni, de csak 1750 adatcsomagot, ez meg tud 4080.-at.

48 pl.-ként mér, de 5 percenként ment, azaz minden 5 percben elmenti az elõtte 48 mp.-ként mért átlagos szelet, azaz 5 mérésnek az árlagát és a széllökést azaz ezek közül a legerõsebbet, szerintem ez elég. 20-30 ezer Ft.-ért ennyit tud, Régebben nem volt ilyen választék, csak szélkerekes mérõ volt 45-60 ezer Ft .-tól kezdõdtek a mûszer árak (ez mai árakon közel egy százas). Ennyiért nem tudtak annyit mint most a 25 ezres mûszerek. Nekem jó, jól mér meg vagyok elégedve ennyi pénzért.

Nekem egyébként 1 hónapja ment 1 hónap alatt az elmentetett adatok már 1,6 mb Excelt eredményeztek.
Ha lenne 1 perces idõköz, mai szemmel valószínû már akkor sem lenne rá szükségem. Legyünk õszinték, szélre jü közelítése a valódi szélnek, hõmérsékletben pedig 1 percen belül maximum 0,1 fokos eltérés lehet ha pl a Tmax vagy Tmin annyira kell neked. Ez is kb 1000 adatból 1-2 ben fordulhat elõ, hogy 48 mp.-en belül lehûl még egy tizedet majd vissza is melekszik ezen idõszakon belül. Ez már közel irreális kategória, nem is tizedes hanem százados pontosságú mérõ kellene hozzá.

Valóban lehet jobbakat kapni többszázezer Ft.-os áron, de közel sem jobbak annyival. A poroszlói automata a közelemben ugyanúgy nem billen havazás idején mint az itthoni, és még az marad az archívumban a fals adat havazás idején. Nincs rá ember aki korrigáljon.
#18754
Szerinted 5 perces mérési idõközzel el lehet kapni egy széllökést? Én becsapva érzem magam, mert mielõtt megvásároltam a WH-2080-t, csak annyi derült ki róla, hogy 48s a mérési idõköz, az, hogy a szoftver csak 5 percet tud az nem. Legfeljebb, ha megszerzem a szoftvert elõre és feltelepítem. Cumulus tud egy percenként rögzíteni, de csak,ha fut a PC, ha kikapcsolod, visszaáll 5 percre. A többi paraméter esetében elég a 10 perc is, ez tény, mit ahogy az is, hogy ennyi pénzért csodát ne várjon az ember.

Sajnos a hobbi célra készítõ gyártóknak nem érdeke a pontosság. Én amondó vagyok, többet ér analóg eszközökre költeni: Hellmann+Fuess-féle min. és max, hõmérõ +hygrométer, aztán csáó.
#18753
Igen mert a mûszer méri nem az easyweather, már az új szoftverrel lehet sûrûsbrre is állítani csak én nem akarom összekutyulni az eddigi adatokat,
5 perc elég, úgyis az 5 perc átlagát nézi..
#18752
Szia!


Nálam is kimarad az irány, de olyan is elõfordul, hogy napi szélmaximumnak 159-167 km/h érték kerül be. Amit sajnálok, hogy hiába 48 mp-enként van szélmérés, 5 percnél sûrûbbre nem lehet állítani az adatrögzítést a szoftverben. Illetve lehet, de rögtön visszaugrik 5 percre.

Fischer Imi! Ha nyersz a lottón, Vaisala alá ne add, én is azt tervezem! 6 millából kijön minden! nevet
#18751
Én anno csináltam egy ilyet és 1,16 lett nálam a korrekciós érték, de ma már csak a kézi méréssel foglalkozom. Hozzáteszem, hogy a csapadékmérõ falát megmagasítottam, mert záporos jellegnél nagyon alul mért. Azért az intenzitásnál jó, tájékozódó jelleggel. kacsint
Egyébként ha nyerek a lottón csináltatok majd egy az amatõröknek tökéletesebb komplett állomást szériában! laza
#18750
Tapasztalat:
Egyelõre nagyon meg vagyok elégedve a WSP2080.-al. Jól mér kihagyás csak a széliránynál van idõszakosan, de a facen leírat valaki hogy ez nem hiba más oka van:
"akkor marad ki a szélirány ha a kültéri pont abban a pillanatban venné a jelet mikor nincs a reed-relé felett a mágnes a szélirány szenzorban. ekkor csinál ilyet. semmi baj nincs vele. így néz ki amúgy belülrõl és egy pár mm vastag mágnes van felette. saját mûszerem képe"
metnet.hu/pic/metnet_upload.php?im=www.metnet.hu_25737_l.jpg

A csapadék korrekciós érték megállapítása még folyik, várhatóan a digitális adatok korrekciójára lesz szükség 1,1-1,4 X szorzó között.
#18749
Sziasztok!

Azután érdeklõdnék, hogy WS1600-hoz lehet külön kapni, a kisebbik második vevõ egységet, mert úgy nézz ki, hogy megadta magát.

Köszönöm!
#18748
"Felfogó+gyûjtõhenger"
Hála még az üveg kalibrált mérõhengerem még ép, csak a talpa, és a felsõ karima tört el egy leesés során. Az egy tizedes beosztás nem sérült. nevet

#18747
Van egy gyorsabb kiolvasási, olvasztási módszerem. Hellman-alu mérõm van. Ha beletapadt a hó a felfogó hengerben, ráöntök 1-2 mérõhengeres meleg vizet. Ha lecsurgott a felfogó edénybe, akkor kimérem, majd az összesbõl kivonom a feltöltést. laza
Régen én is felvittem a felfogó+mérõhengert edényt meleg helyre, de kb.2-3 óra mire lecsurgott. zavarban

#18746
Akkor itt a megoldás, hóra: 2 db gyûjtõhenger. Reggel 6.45-kor kiviszek egy szárazat és a hóval telit pedig kevéssel 0°C felett hagyom kiolvadni, pl. a garázsban. A jó hír, elég egy mérõhenger. laza A rossz hír, hogy csapadék adat a reggeli fõterminusra nem lesz, csak késõbb. De ne feledjük, amatõrök vagyunk.
#18745
DAVIS fûtés megoldása:

beillesztett kép

#18744
Az easyweather pontosabban olvassa ki az értékeket a mûszerrõl, mint a WD. A WD sokszor fals értékeket olvas be, és lassan tér észhez.

Nekem az excel a mániám és ebbõl (easyweather) lehet legjobban kimenteni,
Hisrory > export csv.

Lementi a fájlt, de ez nem minden nem az excellel kell menteni hanem jegyzettömbbe, itt viszont

szerkesztés > csere > ki kell cserélni az összes "." "," ra

Majd mentés..

És most már elég megnyitni. De nincs vége
Ki kell az Excelben jelölni a Time oszlopot és az összes "," jelet vissza kell cserélni "." ra mivel a dátum formátumot csak így ismeri fel a rendszer, és már lehet is elemezgetni az adatokat és menteni.
#18743
Nem fogok könnyeket hullajtani az easyweather-ért ,a cumulus szoftver szerintem egyébként is jobb,áttekinthetõbb.

A weather display szoftvernek csak fizetõs verziója létezik? 30 napos próbaverziót tudtam csak letölteni egyelõre,végleges verziót fizetõsnek írják.
#18742
Ezt már leírtuk egy párszor.


"Utolsó darab ezen a szenzációs áron" :-)

Érdekes, hogy ha pl. a NAV észereveszi, hogy nincs kellõ haszonkulcs egy terméken azonnal átfogó vizsgálatot rendel el. Azaz nem tudja felfogni a hatóság azt ha valaki meg akar szabadulni a terméktõl és és pl. nem tesz rá hasznot.
#18741
Az Easyweather szoftverre január 1.-tõl megszünt a terméktámogatás.
Utolsó elérhetõ verzió:
Link

Valószínûleg a gyári met állomásokhoz az ingyenes Cumulust fogják majd CD.-n mellékelni
#18740
Azért az tényleg durva,hogy egyik helyen 22-23000-ért kínálják a termnéket,másik helyen meg tök ugyanazt , 50000-ért... Link ,természetesen,ez utóbbi helyen raktáron van,azonnal vuhetõ és még akciósként is kínálják. Röhej!
#18739
Valamivel igen, de megoldható...
trento: Rendelni lehet csak nem biztos, hogy meg is érkezik :-) Bár elvileg a 2.-nál van készleten is

Nekem szerencsém volt tavalyelõtt karácsonykor, akciósan volt kiírva 20 ezerért, de 24.-et fizettem reklamáltam a vevõszolgálatnál és a dupláját adták vissza, így 16 ezerbe került az egész.
Ez azért már baráti ár. nevet
#18738
Hyundai WSP2080 : ezekben a boltokban is meg lehet rendelni : Link ill. Link
#18737
Nem értem miért akarsz állandóan megcáfolni. Azt írtam, hogy komoly vezérlõ elektronikát kíván. Egyrészt maga a kocka amit a Conrad árul, már az is egy komoly vezérlõ egység, még akkor is ha azt készen megveszed. De vannak olyan lelkes amatõrök, akik az ilyet maguk építik. Ilyen a kérdezõ tower társunk is. Másrészt az általad belinkelt kockán van rajta a hõmérséklet érzékelõ elem is. Hogyan helyezed ezt be a csapadékmérõbe, hogy ott a felfogó felület hõmérsékletét mérje. És persze mindehhez még egy tápegység is kell, amirõl az egész üzemel. Mivel elemes táplálás a nagy fogyasztás miatt szóba se jöhet, még megfelelõ érintésvédelemrõl is gondoskodni kell. Összegezve nem csak két alkatrészt kell összekötni, hanem egy mûködõ egységet kellene belõle építeni. Ez pedig mégis bonyolultabb mint ahogy leírtad.
#18736
Na annyira azért nem bonyolult, egyszerûen a fûtõfóliát összekapcsoldod egy ilyen kis termosztáttal, adsz neki áramot és máris mûködik.
Link
vagy
Link

Ha eléri az elõre beállított +10 vagy épp +15 fokot akkor kikapcsolja a fûtõfóliát és visszahül majd újra bekapcsol. +10+15 fok nem hiszem hogy annyira nagyon párologtatna, mire elolvad a hó "lecsurog" a mérõbe utána meg elpárologhat már le is van mérve billen a mérõ és kész....
Olyan mint egy riasztórendszer beüzemelése.


Akkor meg még jobb ha nem a csapadékmérõbe teszed be (lehet bele se fér ez a rendszer egyébként), hanem egy mûanyag doboz tetejét kivágod ahová maga a csapadékmérõ bele/ráhúzható és ebbe teszed bele a fûtõrendszert, így nem a csapadékmérõt közvetlenül belül melegíti hanem a kívülrõl kap enyhébb levegõt a rendszer így a csapadékmérõ belseje jóval kisebb mértékû "hõmérséklet növekményt" kap.
#18735
Szia!
Lehet ez is egy változat. De mint írod ez már komoly vezérlõ elektronikát kíván.
#18734
Azt kérdezték, hogy milyen megoldás van a hóra, jelenleg errõl tudunk. Aki tud jobb módszert írja le.
Én nem használok ilyet egyrészt mert nincs rá szükség, idén még 1X volt mérhetõ hó csak 2-3 óra alatt el is olvadt a mérõbõl.
Nem hiszem hogy a meglévõ rendszerem bonyolítanám évi 1-2 alkalmas kisebb havazás miatt.

Nem is tudom nem túl sok amatõr mûszerben van fûtés.

Ez olyan mint az árnyékoló szellõztetése, be lehet építeni, de taki már kimérte hogy fölösleges, itt is le lett írva, de aki akarja megcsinálhatja.
#18733
Van valakinek Raspberry pi-re közvetlenül kötött szenzorokkal tapasztalata?

Az utóbbi hetekben nekiláttam, és egészen biztató eredmények születtek. A legkritikusabbnak a szél tûnt, de sikerült azzal is elbánni. A szélszenzoroknak az N25FR állomáshoz rendelhetõ cserealkatrészeket választottam, az e-bay-rõl lehet idõnként rendelni :

Link
Link

Persze ki kellett mérni, kalibrálni (autóval nevet ), kellett egy kicsit programozni az átlagképzést, de várakozáson felüliek az eddig eredmények. Hamarosan rákötöm a metnetre, és akkor láthatók valós idõben is az adatok.
#18732
Laci!
Mi a véleményed arról hogy a fûrést szakaszosra állítani? Pl. felfût 3-5°C-ra ezt tartja mondjuk 10 percig aztán vár 30 percet. Ez csökkentené a párolgási veszteséget?
Mintha valahol már olvastam volna hogy profi cuccok így csinálják. Persze ehhez már bonyolult vezérlés kell nem elég egy fûtõfólia tranzisztor és egy PTK.
#18731
Azt is írják, hogy emiatt mennyi lesz a párolgási veszteség? Te aki annyira akarsz ragaszkodni a pontossághoz, belekalkulálod, hogy akár a fele is elpárologhat olvadás közben, ha mondjuk alig havazik, és a meleg felületre ráesik a hópihe?
#18730
Látom, nem hagyod magad meggyõzni. Elõször is: Hellmann csapadékmérõt, amit az OMSZ használ nem lehet kiskereskedelmi forgalomban kapni. Amit egy helyen lehet kapni, az nem Hellmann, csak hellmann rendszerû csapadékmérõ, de a felfogó felülete kisebb mint az eredeti Hellmanné. A Hellmann csapadékmérõ mérõhengere egyébként 0,1 mm-es felbontású és hitelesített mérõhenger.

Ami pedig a pontosság fogalmát illeti: Minden mérõeszköznek van valamilyen pontatlansága az etalon mértékhez képest. Hogy az mekkora az nem attól függ, hogy milyen felbontással jelzi ki az értéket, hanem attól hogy az etalonhoz képest mennyi az eltérés. Sajnos a mai digitális világban hajlamosak arra, hogy a digitálisan kijelzett értéket valóban annyinak is gondolják. De arra már nem gondolnak, hogy hogyan mûködik az eszköz, mi az ami a mért értéket az etalonhoz képest számszerûsíti.
Konkrétan: egy digitális hõmérõben egy termisztor az, ami a hõérzékelõ elem. Röviden ez egy ellenállás, és az ellenállás értékének a változása alapján mérjük a hõmérsékletet. Az olcsó hõmérõkben ennek az elemnek a pontossága a névléges értékhez képest akár 5-10 %-al eltérhet. Egy precíziós hõmérõben ez az eltérés max. 0,1%. Ez pedig a mért érték pontosságát határozza meg. Vagyis hiába van mindkét hõmérõnek 0,1 °C-os felbontása, mért értékek pontossága nem azonos. És ha már ennyire belementem a részletekbe, még azt is meg kell említeni, hogy ezeknek a varisztoroknak nem lineáris a hibájuk, ezért az eltérés lehet pozitív és negatív is a mérési tartományon belül. Magyarul a mérési tartományon belül mutathat többet is meg kevesebbet is mint a valós érték.
#18729
Itt írják, hogy egy ilyen fólis 50-55 fokot ad le, ezért javasolt egy kis termosztát, az is pár ezer forint.
Link
#18728
OH,köszi az ötletet! nevet
#18727
A megoldás fûtõfólia elhelyezése a csapadékmérõ belsejében (nem túl nagy beruházást igényel):
Link

12V-os fûtõfólia 15W és kb. 25 vagy 30W kivitelben, ez hajlékony öntapadós fólia fölragasztod a megfelelõ helyre. Kell hozzá egy megfelelõ teljesítényû 12V-os egyenáramú tápegység. Ha összekötöd vele akkor fût amíg áramot adsz neki. Ha azt szeretnéd hogy automatikusan kapcsoljon be és ki a megfelelõ hõmérsékleten akkor kell hozzá egy termosztát is ami figyeli a kinti hõmérsékletet.
Ilyen termosztát kapcsolást kell csinálni paneltervvel együtt.

De olyat kell választani ami nem melegíti fel úgy, hogy elpárologjon a csapadék, azaz nem a csapadékmérõ digitális tölcsér alsó részéhez kell tapasztani hanem máshová akár a lecsavarozott részhez.

Ha havazás jön (évi 3-4 alkalom) csak be kell kapcsolni és máris amint leesik a hó máris megolvad és lefolyik a mérõtölcsér aljára.


Van kis kapacitású elemmel mûködõ fõtõfólia is.
De oda kell figyelni a tervezésnél, mert úgy bemelegítheti hogy elpárolog !!!
#18726
Ezeknek a házi met.állomásoknak az az egyik problémája,hogy a csap.mérõjük,szilárd csap.mérésére alkalmatlan. Amennyiben pl.hóval megy tele a mérõ,akkor azzal mit lehet kezdeni?
#18725
De amit Hellmann név alatt lehet kapni azok milliméteres felbontásúak kertész, miért vettünk helltakit a hellmann helyett ?!?!
Azért mert a hellmann mérõk most pontosak ugyan de mm.-eket a mérõhengerek....

Tök mindegy, csak példaként írtam a felbontást a digitális mérõnél lehet értelmezni értelemszerûen.
#18724
Jézusom! A Hellmann csapadékmérõ felbontását a hitelesített tizedfelbontású mérõhenger adja nem maga a mérõedény, lsd. OMSZ-nál használatos Hellmann mérõk.
#18723
Pedig van kapcsolat a kettõ között, ha veszel egy pontos hellmann csap. mérõt aminek 1 mm.-es felbontása van pl ezt
Link

, és veszel hegy Helltaki mérõt ami tized mm.-es felbontású értelemszerûen a 0,1 mm.-es felbontású közelebb áll a valósághoz ha pl esik 1,3 mm esõ, akkor a hellmann mér 1 mm.-t a helltaki meg 1,3 mm.-t. akkor hiába pontos a hellmann de a felbontás miatt a helltaki pontosabb.


Ugyanígy ha a szélmérõ felbontása 1,4 km/h, de a másik mûszeré 0,5 km/h akkor ez úgy néz ki (pl. mindkét mûszer pontossága 5%), hogy ha a szélsebesség pl. 50 km/h, akkor mindkét mûszer 47,5 - 52,5 km/h közötti értéket mérhet, de a felbontása miatt 46,2 - 53,2 km/h a tûréshatáron belüli mérés, a 0,5 km/h felbontásúnak viszont 47-53 km/h a tûréshatáron belüli értéke, hozzáteszem ugyanúgy mindkét mûszernek 5%-os a pontossága, de a nagyobb felbontás miatt mégis az közelebb áll a tényleges értékhez.



Tehát ha két mûszernek a pontossága ugyanolyan, de a felbontása jobb akkor a nagyobb felbontású jó elvileg a valósághoz közelebb végeredményt ad.

Természetesen a példa nem kézzel fogható értékeket tükröz, de a nagyobb felbontású mûszer közelebbi értéket ad.


Kisarkítva még egyszer vagy egy hõmérõ ami 5 fokonként mér és van ami 1 fokonként, mindkét mûszer pontossága 10%, 95 celsius fok esetében a pontosság +/-10% között változik, azaz 86,4-104,5 celsuis fok, de a felbontás miatt az 1 fokos felbontású 86-105 fok közötti érték között mérhet (19 fok), az 5 fokos felbontású 85-105 fok között (20 fok), azaz hiába ugyanaz a pontosság a felbontás miatt nagyobb a mérési szórás/eltérés a valóságtól.


Nem tudom mennyire volt érthetõ.
#18722
Már leírtam néhányszor, de most megismétlem (ismétlés a tudás anyja). Két teljesen külön fogalom egy adott mérõeszköz kijelzõjének a felbontása, és a pontossága. Az itt részletezett mûszernek is 0,1°C a hõmérséklet felbontása, ennek ellenére a pontossága +-1°C. Vagyis hússzoros az eltérés a kettõ között. Pl.: 20,0°C kijelzése esetén az akár 19,0°C, vagy 21,0°C is lehet.
Kár azon lovagolni, hogy ha a felbontás kicsi, akkora az azt jelenti, hogy pontosabb is. Ez kb. olyan mint amikor a gyerekek egy személyautó km óráján lévõ max. sebesség érték alapján azt mondják, hogy annak annyi a végsebessége.
#18721
Ezért még készülhetnek egy gyárban, olyan ez mint a tescó gazdaságos kukorica meg a banduelle, Kecskeméti ismerõsöm mesélte hogy ugyanott készül csak más a címkézése, de ugyanaz a kukorica van benne. Csak az egyik Banduelle 250 Ft a mások meg 180 tesco gazdaságos..
#18720
Szia!
NEM! Megnéztem a wh svéd (wiking) a wsp kinai gyártmány. az enyémekre ez van írva. laza
#18719
Eddigi tapasztalat: Csapadék WH és WSP2080.

Túl sok adat még nincs de ami biztos hogy a digitális mérõ alámér.
Az eddigi leginkább közelítõ szorzószám 1,1333 X 10 mm alatt
1,2 X szorzó 5 mm alatt

Még újabb tapasztalatok várhatóak, de egyelõre azt tapasztalatom, hogy ezzel a szorzószámmal 10 mm alatti csapadék esetében 0,2 mm pontosságra megközelíthetõ a helltaki.
#18718
Lehet hogy nem ér annyit, de hogy a szélzászlója és a csapadék szenzora Davis, vagy Davis koppintás az is biztos.
Ez a davis:
Link
SM1960:
Link

#18717
60 ezret akkor sem ér! kacsint
#18716
Bocsánat néztem a szél adataimat 1,1 - 2,5 - 3,6 km/h.-ás értékek vannak. Ez pontosan 1,4 km/h.ás felbontás a wh.-nak, a linkelt mûszeré meg 0,5 km/h. Azaz jobb....

Örökmozgó: Egy gyárban készülnek ugyanazzal a paraméterekkel, ugyanazzal a szenzorral, ugyanúgy mûködik...nem lehet jobb ! A márkanév miatt kerül rá 6-8 e Ft plusz. nevet
#18715
Szia!
Ez jobb minõségû a WSP-nél Link
hiába egyformák a paramétereik ,nekem mindkettõ üzemel ,de jobb a wh 2080.
sok variáció +tapasztalat.
#18714
Hát én megnéztem a wh - wsp technikai specifikációját összehasonlítottam, ott is +/- 1 fok szerepel.
relatív páratartalomnál is +/- 5% van itt is.

A -20 fok a belsõ szenzorra vonatkozik, a külsõ szenzora ott -30 fok (Temp. Range: -30 C to + 70 C), ez már azért elég mostanság télen is. -20 fokos meg elég a belsõ szenzorra szerintem. kacsint

A 40 m.-es hatótáv az érdekes mivel még külsõ antennája is van. Nem tudom valójában mennyi, más mûszernél 30 m, 100 m, vagy 300 m van megadva, ez viszont egyedi érték.

Ezt leszámítva ugyanaz a pontossága mint a Wh vagy WSP-nek.


Szélsebességnél nincs megadva pontosság, csak felbontás 0,5 km/h a wh-nál nincs megadva de ha jól tapasztaltam nem 0,5 km/h-ás az osztásköz hanem nagyobb 1,1 km/h -2,8 km/h - 3,6 km/h stb. Eszerint a pontossága is jobb lehet mint a wh.-é
Ebben lényegesen jobb mint a wh, és a csapadélszenzora is minden bizonnyal pontosabb a 0,2 mm.-es felbontás miatt, szerintem Davis koppintású csap szenzora van.

Azt nem tudom kivenni lehet -e számítógépre csatlakoztatni, de szerintem egy 60 ezer körüli árért nagy valószínûséggel igen, nálunk már 40-50 fölött minden mûszert lehet.

#18713
Bárhol kérdeztem, sehol nem kapni a WSP2080-ból.
Hát errõl most lemaradtam.Rendelnék kintrõl, de ha garanciázni kell, postázgatni ide-oda...
Egyelõre elnapolva a vétel.
#18712
Mérési pontosság: +/- 1 °C (-20 és +55 fok között mér). -20 fok kevés lehet.
Páratartalom: 15-95 %, pontosság +/-5%.
Max. 40 m a hatótáv.
Gyorsan ennyi amit a német leírásból kimazsoláztam. 60 ezerért nem éri meg. Fele ennyiért kapsz WH2080-at és társait, amik technikai paraméterekben is jobbak! kacsint

Utolsó észlelés

2025-05-14 00:04:10

Ercsi

7.4 °C

22500

RH: 87 | P: 1017.5

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

139635

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 42. sorozata

MetNet | 2025-05-01 14:48

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 42.